TEKNOFEST heyecanına Gümüşhaneden 27 proje

Ev.Gümüşhane

TEKNOFEST heyecanına Gümüşhaneden 27 proje

Aslan’dan Avukatlar Günü açıklaması
Gümüşhane’nin yeni Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici oldu
Dikkat…! O En Zehirli Bitkilerden Biri

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanına Gümüşhane 27 proje, 20 danışman öğretmen ve 47 öğrenciyle ortak oldu.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarındaki yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’in 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşmesi planlanıyor.

TEKNOFEST yarışmalarına İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumların bu yıl 27 proje, 20 danışman öğretmen ve 47 öğrencisiyle katılacağını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Öğrenci ve öğretmenlerimiz bu yıl da bu heyecana ortak oldu. Uzaktan eğitime devam edildiği dönemde de öğretmen ve öğrencilerimizin TEKNOFEST yarışmalarına ilgisi artarak devam ediyor” dedi.

TEKNOFEST’e geçtiğimiz yıl Gümüşhane’den katılan 26 projeden 6’sının ön elemeyi geçtiğini, 2 projenin finalde yarışmaya hak kazandığını, 2019 yılında ise 16 proje ile katılım sağlandığını ve 3 projenin finalde yarışmaya hak kazandığını hatırlatan Doğan, “Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezimiz Fen ve Teknoloji Öğretmeni Işıl Balki danışmanlığında, öğrenciler Vildan Sena Kaya, Melih Ensar Tanış ve Sümeyye Gökçe Tanış  “İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışması, “Sağlık” kategorisinde hazırladıkları “Epilepsi Nöbetlerinden Haberdar Olmak Mümkün mü?” projesi ile Türkiye 1.si olmuştu” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara