Başer: Kimseyi üzmeden ve kırmadan gönüllere gireceğiz

Ev.Siyaset

Başer: Kimseyi üzmeden ve kırmadan gönüllere gireceğiz

Kartal, AK Parti’nin ilk kadın aday adayı oldu
Belediye Başkan Yardımcısı Gündüz’den açıklama
Yeniden Refah 3 yaşında

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Başer, Gümüşhane’nin 22 köyünü çatısı altında toplayan İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği’ni ziyaret etti. 

Ziyarette dernek üyeleri ile bir araya gelen MHP Gümüşhane Belediye Başkanı Adayı Başer, “İnanıyorum ki bu grup bize destek verirse Harşit’in önüne baraj olur” dedi. 

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştirerek Başer’e seçim yarışında başarı dileyen İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği Başkanı Tacettin Üçel, “Vedat başkanımız bir yola çıktı. Gönlüm kendisinin kazanmasından yanadır. İnşallah sizlerin de desteği ile kazanır. Allah memleketimize hayırlı uğurlu eylesin” ifadelerini kullandı. 

“Türk milliyetçisiyiz” 

Biliyorsunuz ki bizim Gümüşhane’de ortağımız olan Cumhur İttifakı ile yarışıyoruz vurgusunu yapan MHP eski İl Başkanı Orhan Mazman, “Ne Cumhur İttifakı dengelerine ne de ahlak anlayışına aykırı davranmamız mümkün değil aynı tutum ortağımız için de geçerlidir. Fakat gördüğümüz ve tespit ettiğimiz bir şey var o da mevcut belediye yönetimi yorulmuştur, halktan kopmuş ve gönül köprüleri yıkılmıştır. Vedat Bey yakın zamanda MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin görevlendirmeleri ile partimiz adına Türkiye’deki tüm eczacılardan sorumlu genel merkez yöneticisidir. Bir şey daha eklemek istiyorum ki seçim çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sansasyonlar yapılıyor. Ben 26 yıllık siyasi tecrübem ile söylüyorum, MHP hiçbir zaman köy, belde veya bölge ayırmayız, biz Türk milliyetçisiyiz. Bu oyunlara gelmeyelim ve bu söylemlerden uzak duralım. Sayın Vedat Soner Başer’in MHP kadroları ile birlikte Gümüşhane’ye vereceği çok şey olduğuna inanıyorum” dedi. 

“Bize verilen desteği hiçbir zaman boşa çıkarmayacağız. İyi ki sizin komşunuzum, akrabanızım ve iyi ki sizlerin içinden çıkmışım” diyen MHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Vedat Soner Başer, “Bu derneği yaklaşık 15 yıl önce bizler kurmuştuk. Ben ilk kurucu yönetim kurulu üyesiyim. Biz bu derneği kurarken demişti ki, biz Gümüşhane’de yaşayan yaklaşık 22 köy olarak bir dayanışmamız olsun. Bunu yaparken ufak bir alanı değil Gümüşhane’nin tamamına hizmet edelim niyetiyle yola çıkmıştık. İyi ki de bu derneği kurmuşuz ve halen daha birlik ve de beraberliğimiz devam ediyor. Dernekleri yaşatmak zordur. Zaman zaman derneğimiz hakkında eleştiri alabiliriz ama inşallah ileride daha güzel işler yapacağız ve daha aktif olacağız. 2019’da İl Genel Meclisi Üyesi olmam için bana çok destek vermiştiniz ben o günleri unutmadım. Hatta öyle bir destek görmüştüm ki o dönem ben de sizlere, kimseyi bana verdiği destekten ötürü pişman etmeyeceğim ve kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağım demiştim. Allah şükür bugün ak alnımla ve dik başımla karşınızdayım. O günden bugüne dek devletimizin imkanlarını kullanarak birçok faaliyet yaptık. Çalışmalarımızı sürdürürken de hak ve adaleti gözeterek çalıştık. Yani şehrimize gelen her bir kuruşu şehrimizin her bir köşesine adaletli bir şekilde dağıtmaya özen gösterdik. Ben komşularımın ve köylülerimin ne sıkıntılar yaşadığını biliyorum. Çünkü sizlerin içinde büyüdük. Bu şehrin yazında, kışında, cenazesinde ve düğününde hep sizlerle birlikte olduk. Bizim komşuluk ilişkilerimiz gerçekten üst seviyede. Bunun ana sebebi aldığımız kültürden geliyor. Değerli hemşehrilerim bizler belediye yönetimine geldiğimiz takdirde inşallah yine yüzünü kara çıkarmayacağız. Bize verilen desteği hiçbir zaman boşa harcamayacağız. İnanıyorum ki bu grup bize destek verirse Harşit’in önüne baraj olur. Kimseyi üzmeden ve kırmadan gönüllere gireceğiz” diye konuştu. 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara