GİYAD’ın yeni başkanı Bayram Erdem oldu

Ev.Gümüşhane

GİYAD’ın yeni başkanı Bayram Erdem oldu

8 ilde eş zamanlı operasyonu
Gümüşhane Yunus Emre bebek için ayaklandı
İl Sağlık Müdürlüğü’nün Yapmış Olduğu Cihaz Alım İhalesi Bazı Firmaların İtirazına Neden Oldu.

GİYAD Merkezinde yapılan genel kurulda Divan Başkanlığını GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, divan üyeliklerini ise GÜDEF Genel Başkanı Bayram Demir, GÜMÜP Başkanı Dr. Bektaş Karakelle ve Kemal Ulutaş yaptı. 

Açılış konuşmasını GİYAD Başkan Vekili Harun Gülap’ın yaptığı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tek listeli genel kurulda Bayram Erdem GİYAD’ın yeni başkanı oldu.

Kendisine gösterilen teveccüh için teşekkür eden GİYAD’ın çiçeği burnunda başkanı Bayram Erdem, “GİYAD’ın kıymetli kurucularına ve kuruluşundan bugüne kadar hizmet eden başkanlarına ve üyelerine teşekkür ederim. İnsan sosyal bir varlıktır ve iletişim insan varlığı için önemlidir. Sivil toplum kuruluşları, sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik dayanışmanın yanı sıra bireyin varlığını ortaya koyduğu, kendini ifade ettiği ve gerçekleştirdiği yapılardır. İnsanımıza ve ülkemize faydalı olmak, toplumsal düzeyde gelişimimize katkı sunmak için GİYAD’da çok farklı alanlarda çalışmalar yapmayı planlıyoruz ve bu çalışmaların il derneklerine de örnek olacağını umuyoruz” dedi.

Dilek temenniler bölümünde ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, GİYAD istişare kurulu üyeleri Avukat Mustafa Korkut, Reşat Sağırkaya, Necmettin Eryılmaz, Davut Ficil, İsmail Oğur ve Avukat Esra Bozok söz alarak yeni döneme dair duygu ve düşüncelerini paylaştı.

GİYAD’ın yeni dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Bayram Erdem, Rıdvan Yılmaz, Necati Kaya, Turan Dereli, Semih Tanguroğlu, Fatih Efe, Muzaffer Yalçın, Vedat Yalçın, Engin Orakçı, Gürkan Yıldız, Yüksel Eryılmaz, Tuğrul Yıldız, Bayram Kaya, Mehmet Yetim, Necmeddin Mutlu, Kemal Ulutaş, Selahattin Altıparmak, Fırat Aras, Bilal Aydın, Şafak Gündüz, Necmettin Eryılmaz, Davut Ficil, Sezai Efe, Yüksel Kaya, Hüseyin Kaya, İsmail Oğur.

Bayram Erdem Kimdir?

Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Seydibaba köyü nüfusuna kayıtlı Bayram Erdem, 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Yüksek öğrenimini teknik bilimler, iletişim ve sosyoloji alanında yaptı. İletişim Fakültesinin ardından Sosyoloji Anabilim Dalı, Sosyoloji Bilim Dalında tezli yüksek lisansını tamamladı. Erdem, Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimine devam etmektedir. İstanbul’da bir kamu kurumunda devlet memuru olarak görevine devam eden Erdem, “Kent, insan ve toplum” alanında akademik düzeyde çalışmalarını ve okumalarını sürdürmektedir. Bayram Erdem’in yayına hazırlanmış bir adet bilimsel kitabı bulunmaktadır. Şiir dinlemek ve okumakla birlikte kimi zaman şiir yazmaktadır. İnsan hakları, çevre ve yaşam gibi çeşitli alanlarda, ulusal ve yerel düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve aktivist olarak çalışmalara katılmıştır. Bayram Erdem, evli ve iki çocuk babasıdır.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara