Genç Öğretmen Hayata Tutunamadı

Ev.Gümüşhane

Genç Öğretmen Hayata Tutunamadı

Gümüşhane’de 57 yıllık mezarlıkta kıble tartışması
Çalışan Gazeteciler Günü mesajları
Sağlık-Sen’den Doktora Silahlı Saldırıya Kınama

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Taşlıca Vali Gazi Şimşek Ortaokulunda müzik öğretmeni olarak görev yapan ve yaklaşık 20 gündür beyin tümörü ile mücadele eden 37 yaşında ki Ulvi Dinçer Dülgeroğlu, tedavi gördüğü Trabzon’da hayatını kaybetti. 

Yaklaşık bir ay önce arkadaşlarıyla birlikte Erzurum’a kayak tatiline giden Dülgeroğlu, kayak yaparken düşmesi sebebi ile bel ağrısı çekmeye başlamıştı. Geçmek bilmeyen bel ağrısı üzerine doktora giden Dülgeroğlu, burada yapılan tetkiklerin ardından ağrıların beyinde bulunan tümör ile ilgili olduğunu öğrendi. Teşhisin ardından Ankara’da tedavisine başlanan Dülgeroğlu, burada beyin ameliyatı olmuştu.

Genç öğretmenin tedavisi daha sonraki süreçte Trabzon’da sürdürülürken, 20 günlük  kemoterapi tedavisinden herhangi bir sonuç alınamadı ve genç müzik öğretmeni amansız hastalıkla verdiği mücadeleyi kaybetti. Dülgeroğlu, akşam saatlerinde tedavi gördüğü Trabzon’da hayatını kaybetti.  

37 yaşında ki Ulvi Dinçer Dülgeroğlu’nun evli olduğu öğrenilirken, genç öğretmen, Kemaliye Camisinde Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Hayatını kaybeden genç öğretmen için Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başsağlığı mesajı yayınlandı. Yayınlanan mesajda, “İlimiz Kürtün ilçesi Taşlıca Vali Gazi Şimşek Ortaokulunda müzik öğretmeni olarak görev yapan Ulvi Dinçer Dülgeroğlu, öğretmenimiz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara