Şehit Cenazesinde Çelenk Krizi!

Ev.Gümüşhane

Şehit Cenazesinde Çelenk Krizi!

Gümüşhane Emniyeti Taşınıyor
Gümüşhane’de Karamustafa köyü karantinaya alındı
Meteoroloji’den şiddetli kar uyarısı!

Gümüşhaneli hemşerimiz Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın bugün Şiran’da düzenlenen cenaze töreninde, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel tarafından gönderilen çelengin, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parçalanarak çöpe atıldığı iddia edildi.

Yaşanan olay ile ilgili video çekerek sosyal medya hesabından paylaşan CHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Bedri Ağaç, parçalanan çelengi eline alarak kamera karşısına geçti. Yapılan eylemin bir provokasyon olduğunun altını çizen CHP’li Ağaç, bu tür hareketler ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedef gösterilmeye çalışıldığını söyledi.

Belediye Başkan Adayı Ağaç paylaştığı videoda, “Bugün Şiran’da Şehit cenazesindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Örgütü olarak Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın cenaze törenine katılmaya geldik. Burada çok üzücü bir durum ile karşılaştık. Genel başkanımız Özgür Özel’in cenazeye gönderdiği çelengi meczubun birisi parçalamış. Kendisini bu memleketin sahibi hissedenler var. Bu memleket 86 milyonun memleketi. Herkes bu memleketin vatan evladı… Hiç kimse hain değil. Bu tür provokasyonlar ile insanları kutuplaştırarak hiçbir şey elde edemezsiniz. Bu gençlerimizin şehit olmasının müsebbibi olanların Allah perişan etsin. Onlara gereken ortamı ve desteği oluşturamayanlara da lanet olsun. Kendi eksikliklerini gidermek için Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef göstermeye çalışıyorlar. Biz bu vatana ve bayrağa olan bağlılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Asla da yılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Bedri Ağaç’ın yayınladığı videoyu alıntılayarak Twitter (X) hesabından paylaşan tanınmış gazeteci İsmail Saymaz ise yaptığı paylaşıma, “Bugün Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde şehit Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın cenazesi vardı. CHP lideri Özel’in cenaze için gönderdiği çelenge zarar verildi. CHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı ve emekli asker Bedri Ağaç, yaşananları anlatıyor” notunu düştü.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara