Gümüşhane’de “Tarım Orman ve İnsan” fotoğraf sergisi açıldı

Ev.Gümüşhane

Gümüşhane’de “Tarım Orman ve İnsan” fotoğraf sergisi açıldı

TÜBİTAK 2204/A-B Araştırma Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Çevrimiçi Yapıldı
Vaka sayıları yüzde 26 düştü
Kupa avcıları Erzurum’dan da kupalarla döndü

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’nın bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğrafların sergilendiği “Tarım Orman ve İnsan” sergisinin açılışı Gümüşhane Valiliği giriş salonunda gerçekleştirildi. 

Etkinliğe Vali Alper Tanrısever, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, DKMP Şube Müdürü İlbeyi Aydın ile kurum amirleri ve davetleriler katıldı. 

6 farklı kategoride toplam bin 210 katılımcının 6 bin 635 eserle katıldığı yarışmada 8 eser ödüle layık bulunurken, 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Sergi 1 Şubat’a kadar ziyarete açık kalacak. 

Sergide en beğendiği fotoğrafın Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde bulunan Örümcek Ormanları’nın fotoğrafı olduğunu vurgulayan Vali Alper Tanrısever, “Türkiye’nin farklı noktalarından çok değerli sanatçıların Tarım ve İnsan temalı fotoğraf yarışmasındaki eserlerini inceleme fırsatı bulduk. Hepsi birbirinden güzel ama bize göre en güzeli Kürtün Örümcek Ormanları’nda çekilen fotoğraf oldu. Önümüzdeki bahar veya yaz aylarında biz de Gümüşhane’de, Gümüşhane temalı bir fotoğraf yarışması yaparak ilgilileri illimize davet edip onlara Gümüşhane’nin güzelliklerini, tarımını, doğasını, turizmini ön plana çıkarmaları konusunda yardımcı olacağız” dedi. 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara