Gümüşhaneliler, Tanzanya’da Yetim Çocukları Unutmadı

Ev.Gümüşhane

Gümüşhaneliler, Tanzanya’da Yetim Çocukları Unutmadı

‘Hareketlilik Yılı’nı 240 metre yükseklikte kutladılar
Kurban Bayramı mesajları
İşte Bayram tatilinde nöbetçi fırın ve lokantalar

Yetimler Vakfı Gümüşhane İl Temsilciliği, Doğu Afrika ülkesi Tanzanya’da yardıma muhtaç insanlara umut olmaya devam ediyor.  

Kurban Bayramı öncesinde Afrika’ya giderek burada çeşitli yardım faaliyetleri yürüten Yetimler Vakfı Gümüşhane İl Temsilciliği, son olarak Tanzanya’da bulunan ve aynı zamanda medrese işlevi görerek dini eğitim veren bir yetimhaneyi ziyaret ederek, yetim çocukların yüzünü güldürdü.

Bu  yıl  yetimler için hayırsever vatandaşlarında desteğiyle birlikte anlamlı bir organizasyona imza atarak kurban bayramı öncesinde Afrika’ya giden Yetimler Vakfı Gümüşhane Temsilciliği, hayırsever bağışçıların zekât, kurban ve sadaka gibi yardımlarını yetimlere ulaştırmaya devam ediyor. Afrika’da ki çalışmalarına hız veren Gümüşhane il temsilciliği son olarak Tanzanya’nın 30 km ilerisinde bulunan bir ilçesindeki yetimhaneyi ziyaret ederek burada okuyan çocuklara çeşitli oyuncaklar ile birlikte yine hayırseverlerin kendilerine ulaştırmış oldukları Kur’an-ı Kerimleri hediye etti.

“Projelerimize Kurban Bayramı ile Birlikte Hız Verdik”

Tanzanya’da bizzat gerçekleştirdikleri ziyaretler ile ilgili Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulunan Yetimler Vakfı Gümüşhane İl Temsilcisi Ömer Aslan, Yetimler Vakfı olarak her daim Afrika’da olduklarını ve buradan hiçbir zaman çıkmadıklarını söyleyerek, “Kurban Bayramı ile beraber Afrika’daki yardım çalışmalarımıza, projelerimize farklı bir şekilde hız verdik. Bugün bu kapsamda Tanzanya’nın 30 km ilerisindeki bir ilçesinde bir yetimhane ziyareti gerçekleştirdik. Ayrıca kurbanlar kestik. Ziyaret ettiğimiz yetimhanede bir dizi projeler gerçekleştirdik. Burada hayır sahiplerinin bizlere ulaştırmış oldukları zekâtlar vardı. Bu zekâtları dağıttık. Ayrıca bu yetimhanede okuyan çocuklarımıza çeşitli oyuncaklar ve hediyeler takdim ettik. Bununla beraber hayırseverlerin bizlere ulaştırmış oldukları Kur’an-ı Kerim hediyeleri vardı. Bu yetimhanede Kur’an-ı Kerim hediyelerini dağıttık” dedi.

“Dünyanın Neresinde Yardıma Muhtaç Olan Birisi Varsa Biz Oradayız”

Aslan açıklamalarının devamında ise ziyaret ettikleri yetimhanenin aynı zamanda bir medrese olduğuna dikkat çekerek, “Bu yetimhane aynı zamanda yetim çocuklarımızın dini eğitim alabildikleri bir medrese işlevi de görüyor. Biz de bu medrese eğitimlerine katkıda bulunmak adına onlara Kur’an-ı Kerim hediye ettik. Çünkü maalesef Afrika’da Kur’an talebeleri daha çok tahtaların üzerine ayetleri yazıp ezberliyorlar. Daha sonra bu ezberledikleri ayetleri silip yeni bir ayeti yazıyorlar. Bu şekilde Kur’an ezberi yapıyorlar. Biz de bu duruma kayıtsız kalmadık. Yetimler Vakfı olarak hayırseverlerin bizlere ulaşmış oldukları yardımları bu şekilde yetimhaneye ilettik. Yetimler Vakfı olarak sadece Afrika’da değiliz. Dünyanın neresinde bir muhtaç, bir mahrum varsa biz oradayız. Hayırseverler ile hayra muhtaç olanların arasında köprü görevi görüyoruz. Bu anlamda Yetimler Vakfı olarak burada her ne kadar büyük bir emek ortaya koyuyor olsak da aslında bu işin görünmeyen kahramanları hayırseverlerimizdir. Bu yüzden hayırseverlerimizin Yetimler Vakfı aracılığıyla mazlum coğrafyalara ulaştıracakları yardımlar çok büyük önem arz ediyor. Bizim hayırseverlerden beklentimiz yardımlarını eksiltmemeleri, yardımlarını daha da arttırmalarıdır” ifadelerine yer verdi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara