Gümüşhane

Çalışanını Öldüren Sanığa 25 Yıl Hapis

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çalışanını Öldüren Sanığa 25 Yıl Hapis
Çalık Köyünde Ki Alacak Verecek Cinayetinde Dava Sonuçlandı

Gümüşhane'de eski çalışanını öldüren sanık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gümüşhane'de alacak verecek anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu eski çalışanını tabancayla vurarak öldüren sanık, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gümüşhane'de alacak verecek anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu eski çalışanını tabancayla vurarak öldüren sanık, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık İsmail K, maktulün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık İsmail K, aleyhindeki tasarlayarak öldürme iddialarını kabul etmediğini söyledi. Fahri Ç'yi işten çıkardıktan sonra kendisiyle doğrudan muhatap olmadığını ileri süren İsmail K, "Yakınları aracılığıyla haberleşmeye çalıştım. Olay günü de yolun dar kısmında karşıdan hızla gelerek ve yanımda sert bir şeklide durarak hareket etmiştir. Lehime olan yasal hükümlerin uygulanmasını talep ediyorum." diye konuştu.

Maktulün avukatı ise eylemin önceden tasarlandığını savunarak, sanığın "adam öldürme" suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanık İsmail K'yı "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, ceza da indirim uygulayarak sanığın 25 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Daha Öncede Birbirlerinden Şikayetçi Olmuşlar

Sanık İsmail K. ile maktul Fahri Ç. arasında iş ilişiklisi olduğu ve olay tarihinden yaklaşık 6 ay öncesinden Fahri’nin sanığın işinden ayrıldığı, ayrılma esnasında ve sonrasın da sanık ile Fahri Çalık arasında çeşitli sorunlar yaşandığı öğrenilirken,  her ikisinin de farklı tarihlerde Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığına müracaata bulunarak birbirlerinden şikayetçi oldukları belirtildi.

Fahri Çalık’ın sanığın kendisini tehdit ettiğini ve hakaret ettiğini beyan ettiği, sanığın şikayetinden ise kendisine ait malzemeleri ve vermiş olduğu telefonu işten çıktıktan sonra kendisine teslim etmediğini beyan etmiş.  Maktul Fahir Ç. ile şüpheli İsmail K. kent merkez Çalık köyünde ikamet edip, her iki tarafından uzaktan akraba oldukları, maktulün şüphelinin yanında işçi olarak çalışması nedeniyle iddiaya göre aralarında alacak verecek meselesi bulunduğu, buna ilişkin daha önce Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma dosyalarına takipsizlik kararı verildiği öğrenildi.

Olay

Gümüşhane'de 4 Kasım 2020 tarihinde İsmail K, alacak verecek nedeniyle husumetli olduğu öğrenilen eski çalışanı Fahri Ç. ile Çalık köyü yolunda tartışmıştı. Gümüşhane istikametinden Çalık Köyü istikametine giden sanığın ters istikametten gelen Fahri Ç. ile her ikisi de araçlı oldukları halde karşılaştıkları, karşılaşma sonucu sanığın silah ile Fahri Ç.’nin üst bölgesine doğru 2 el ateş ettiği belirtildi. Fahri Ç, olay yerinde hayatını kaybederken İsmail K, ise  gün jandarmaya teslim olmuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gümüşhane’de çiftçiler traktörlerle yolu kapattıÖnceki Haber

Gümüşhane’de çiftçiler traktörlerle yolu...

Gümüşhanespor’un 18.başkanı Ertürk Yakut olduSonraki Haber

Gümüşhanespor’un 18.başkanı Ertürk Yakut...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar