Gümüşhane

Demir: Şehir içi trafik ve otopark sorunlarına acilen müdahale edilmeli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Demir: Şehir içi trafik ve otopark sorunlarına acilen müdahale edilmeli
Abone ol
Saadet Partisi (SP) Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir, şehir içi trafik denetimleri ve trafik cezalarının artan bir rahatsızlık kaynağı haline geldiğine dikkat çekerek, bu sorunun temel nedeninin yerel yönetim olduğunu savundu.

Şehir içinde uygulanan trafik denetimleri ve sonrasında kesilen trafik cezalarının vatandaşları bıktırma aşamasına geldiğini kaydeden Demir, yaptığı açıklamada bu uygulamadan şehir esnafı kadar vatandaşların da muzdarip olduğunu, canı yanan esnaf ve vatandaşın doğal olarak sorunun çözümü için muhatap aradığını ve bir yandan da Emniyet Müdürlüğüne tepki gösterdiğini söyledi.

Vatandaşın tepkisini doğru yere yöneltemediğini ifade eden Demir, “Çünkü şehir içinde ki trafik sıkışıklığının ve park sorunun en büyük müsebbibi yerel idareciler ve en başta belediyedir. Zira yıllardır dile getirdiğimiz park sorununun çözümü için en ufak bir adım atılmamış ve çözüm üretilmemiştir. Uzun yıllardır yeni yapılaşmada bina ve iş yerlerinin altına otopark uygulamasının zorunlu hale getirilmesi konuşulmasına rağmen maalesef yeni yapılan iş yerlerinin yada binaların hiçbirinde otopark bulunmamaktadır. Maalesef belediye kazanç uğruna cadde ve sokakları otopark alanı olarak satmakta ve bu hali ile sorunun daha da büyümesine neden olmaktadır. Yine seçim zamanlarında vaat edilen projelerin hiç biri hayata geçirilmemekte böylece sorunun artmasına neden olunmaktadır” dedi.

Bugün gelinen noktada şehrin transit caddesinin sağlı sollu otopark haline geldiğini ve bu durumun hem trafik güvenliğini riske attığını hem de can ve mal güvenliğini riske attığını dile getiren Demir, “Ayrıca bu görüntü büyük bir çevre kirliliğine neden olmaktadır. Bir zamanlar birileri transit caddesindeki dağın altına devasa tüneller otoparklar yapacağını bu şekli ile şehrin kangren haline gelmiş trafik ve otopark sorunun çözeceğini söylemelerine rağmen maalesef bu sözün üzerinden 10 yıl geçti ama maalesef denilen yer bir kazma dahi vurulmamıştır. Her ne kadar trafik düzenlemesi kapsamında caddeler üzerinde araç park kısıtlaması ile en azında cadde trafiğinin akışı sağlanmaya çalışılmış ise de bu da esnafın mağdur olmasına ve de alışveriş için caddede duran duraklayan insanların park cezası ile mağdur edilmesine neden olmaktadır” diye konuştu.

Cadde üzerinde ve iş yerleri olan vatandaşların bu uygulama sebebiyle mağdur olmamak için araçlarını ara sokaklara çektiğini ve bu hali ile de ara sokakların Çin seddi gibi aşılmaz duvarların oluşmasına neden olduğunu kaydeden Demir, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Bugün Allah muhafaza etsin ani bir olay karşısında deprem - sel vb felaketler karşısında emin olun kimse sokağa kaçamayacak caddeye inip kendini kurtaramayacaktır. Akıl bir işin sonunu görebilmektir. Acılar yaşandıktan sonra bundan ders çıkarılmasının kimseye faydası yoktur. Bu sebeple acilen bu şehrin otopark sorununa el atılmalı ve akıllıca çözümler ile sorun halledilmelidir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Tanrısever Köse’deÖnceki Haber

Vali Tanrısever Köse’de

Ateş: Gümüşhane'de tarih yazacağız!Sonraki Haber

Ateş: Gümüşhane'de tarih yazacağız!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar