Gümüşhane

Eskişehir’de Gümüş Akademi başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eskişehir’de Gümüş Akademi başladı
Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği tarafından üniversitede okuyan öğrencilere yönelik eğitim öğretim süresince her ay düzenlenen ‘Gümüş Akademi’ programı başladı.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi öğrencilerin ilgi gösterip katıldığı Gümüş Akademi programına Eskişehir’de ikamet eden alanında başarılı iş insanları ve yöneticiler katılarak bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşıyor, sorulan soruları cevaplandırıyorlar.

Gümüş Akademinin bu haftaki konuğu Eskişehir’de faaliyet gösteren ve konut inşaatlarının öncü firmalarından birisi olan Yaver İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı makine mühendisi Fatih Kumaş oldu.

İş adamı Fatih Kumaş yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi, “Gümüşhaneliler Derneğine siz kıymetli öğrencilerimizle bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Bizlerde yıllar önce sizler gibi bugünlerden geçerek iş hayatına atıldık. Hangi işi yaparsanız yapın önce dürüst ve çalışkan olmak zorundasınız. Ülkemizin bu nitelikleri taşıyan gençlerine çok ama çok ihtiyacı var. Eğitim hayatınız boyunca sizlere her türlü imkanı sunan güzel bir şehirde okuyorsunuz. Bunun kıymetini iyi bilin. Kendinizi iyi yetiştirin ve geliştirin. Girişimci olun. Başarılar diliyorum. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Gümüş Akademi etkinliğinde açıklamalarda bulunan Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İrfan Ataman ise “Eskişehir’de sizlerle bir arada olmaktan dernek olarak çok mutluyuz. Tüm hemşehrilerimize Eskişehirli dostlarımıza teşekkür ediyorum. Gençlerine sahip çıkmayan toplumlar geleceklerini de kurtaramazlar. Sizlere güveniyoruz. Anne babalarınızın bizlere emanetisiniz” diye konuştu.

Bu yıl üniversite sınavının kazanarak Eskişehir’e gelen öğrencilerin kendilerini tanıttığı Gümüş Akademi etkinliğinde Anadolu, Eskişehir Teknik ve Osmangazi Üniversitelerinin çeşitli fakültelerinde okuyan öğrenciler de duygu ve düşüncelerini dile getirerek, Gümüşhaneliler Derneğine bu organizasyondan ötürü teşekkür etti. 

Etkinliğe Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Nebioğlu ve Tuncay Aydın da katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yunus Emre bebek için Gümüşhane’ye gelen ünlü futbolculara Herfene programı düzenlendiÖnceki Haber

Yunus Emre bebek için Gümüşhane’ye gelen...

İlk Ve Ortaöğretimde Yaklaşık 19 Milyon Öğrenci Ara Tatile GirdiSonraki Haber

İlk Ve Ortaöğretimde Yaklaşık 19 Milyon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar