Gümüşhane

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 6 Kişilik TYP kontenjanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 6 Kişilik TYP kontenjanı
Abone ol
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 9 ay süreli 6 kişilik ödenek sağlandı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Kaya başvuruların 12-16 Eylül tarihleri arasında https://esube.iskur.gov.tr üzerinden ve ALO 170 iletişim hattı üzerinden online olarak yapılacağı programın 2 Ekim 2023-30 Haziran 2024 tarihleri arasında uygulanacağını söyledi.

PROGRAMA KATILMA ŞARTLARI İSE ŞÖYLE: 

a) Bir katılımcı TYP’den en fazla dokuz ay yararlanabilir.
b) 18 yaşını tamamlamış,19 yaşından gün almış olmak.
c) TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylıklardan herhangi birisini almaması gerekmektedir. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
d) TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim açık lise ve açık öğretim öğrencileri dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmaması, Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.
e) TYP’lere; program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. 
f) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücret miktarının bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.
g) TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. 
Bu kapsamda söz konusu katılım şartlarını programa başvuru anında, programa başlama anında ve program süresince taşınması gerekmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Özen: Tempolu futbol oynayacağızÖnceki Haber

Özen: Tempolu futbol oynayacağız

Gümüşhane’de İlköğretim Haftası kutlanıyorSonraki Haber

Gümüşhane’de İlköğretim Haftası kutlanıy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar