Gümüşhane

Müjdeli Haber Bekliyoruz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müjdeli Haber Bekliyoruz!
İçişleri Bakanı Soylu, Verdiği Sözü Yerine Getirmek için Bölgeye Yardımcısını Gönderdi

Gümüşhane Kürtün ilçesine bağlı Kırgeriş, Bağlama ve Damlı köylerinin bir kısmının Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından harekete geçen Gümüşhaneli bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sessiz kalmadı.

Gümüşhane kamuoyunu uzun süredir meşgul ederek gündemden düşmeyen sınır kararıyla ilgili tartışmaların önüne geçmek için bakan soylunun isteği üzerine bölgeye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

“Sosyal medyada ağır eleştiride bulundular”

Bakan yardımcısı Muhterem İncenin bölgedeki izlenimleriyle ilgili olarak, Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen kendisinin daha önceden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya sınır kararıyla ilgili rahatsızlıklarını ilettiğini söyledi.  Çimen bölgeyle ilgili olarak kendilerinin yanlış bilgilendirildiğini öne sürüp kararın yeniden gözden geçirilmesi için bölgeye bir heyet gönderilmesi yönünde talebi olduğunu dile getirdi. Yaşanan bu sınır tartışması ile ilgili olarak siyaseten zor durumda kaldıklarını bizzat bakan Soyluya ileten ve aralarında geçen görüşmeyi Gümüşkozay’la paylaşan Başkan Çimen “Sayın bakanım, biz İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve ben aylardır vatandaşa cevap veremiyoruz. Burada Cumhurbaşkanınız var, Siz varsınız.  Alınan kararlar sizlerin kararı ama vatandaş sosyal medyada bizim bu konudan farklı herhangi bir paylaşım yaptığımız zaman her türlü eleştiri ve küfüre maruz kalıyoruz. Bu konuda siyaseten çok zor durumda kaldık. Kendileri de bana bakan yardımcısı Muhterem beyi göndereceğini ve bu konuda bir çalışma yaparak düzeltme yapacaklarını söyledi. Kendilerine teşekkür ettim ve elimizi güçlendirirsiniz dedim. Sayın Bakanımız bu konuda biraz daha hassas. Buraya da geldiler. Bölgedeki bütün muhtarlar ve vatandaşlarla birebir görüşme yaptılar. Sorunlarını dinleyip gerekli notlarını aldılar. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu sağ olsun. Bize verdiği sözü tuttu ve bu karar siyaseten bizi zor durumda bıraktığı için bakan yardımcısını gönderdi. Onlarda o bölgede bir çalışma yaptılar. İnşallah güzel bir sonuca varacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni karar önümüzdeki günlerde belli olacak

Gümüşhane’de daha önce bürokrasi ve çeşitli STK başkanlarının ziyaret edip bölgeyle ilgili olarak kendilerinin yanlış bilgilendirildiğini ve kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiği yönünde birtakım çağrılarda bulunan Gümüşhane cephesine kulak veren İçişleri bakanı Süleyman Soylunun talimatıyla Gümüşhane’ye gelen bakan yardımcısı Muhterem İnce, sınır kararının verildiği bölgeye giderek yerinde incelemelerde bulundu. Kalabalık bir heyetle bölgenin sıfır noktasına kadar gelerek çeşitli incelemeler yaparak burada bulunan muhtarlar ve vatandaşlarla birebir görüştükten sonra gerek li notlarını alan Bakan yardımcısı Muhterem İnce izlenimlerini Bakan Soyluya takdim edecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun ise gerekli izlenimleri alarak konuyu ilgili kurumlar ile yeniden değerlendirilip gözden geçirildikten sonra önümüzdeki günlerde kararın geri çekilmesi bekleniyor.  

                                                                                                                                                                       Şahin Öztürk


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaplanlar puanla başladı: 1-1Önceki Haber

Kaplanlar puanla başladı: 1-1

Kemalettin Hoca’nın anne acısıSonraki Haber

Kemalettin Hoca’nın anne acısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar