Gümüşhane

‘Tartışmanın Tarafı Olmayacağım’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Tartışmanın Tarafı Olmayacağım’
22. Dönem Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, adres sorununun çözümü noktasında net konuştu.

22. Dönem  AK Parti Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, kentte gündem olan adres değişliği sonrasında yaşanılan tartışmalarla ilgili gazetemizin sorularını cevaplandırdı.  Varan, “Asıl olan ölünün rahmet bulmasıdır. Sorun kısmen çözülmüştür. Ama ben bu tartışmanın tarafı olmayacağım”  dedi.

Geçtiğimiz hafta Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köylerinde yaşanan adres sorunu Kürtün Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Salim Koca ve köy muhtarlarının Ankara’da gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda sonuçlanmıştı. Platform başkanı ve muhtarların yalnız bırakıldıklarını iddialarından sonra ak partiden açıklama geldi. Bir açıklaması ise Gümüşhane il Genel Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu’dan geldi, Erdoğdu, sosyal medya hesabından yatığı açıklamada ‘Kazanılmış zaferin kahramanı çok olur’ ifadelerini kullandı.

AK PARTİ: TOPLUM YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı Kürtün ilçesine bağlı Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köylerinde Mekansal Adres Kayıt Sistemi’nde (MAKS) oluşan hatadan dolayı bu köylerde yaşayanların adreslerinden Trabzon’da görünmesi sorununun çözüldüğünü açıkladı. AK Parti Gümüşhane Tanıtım ve Medya Başkanlığından yapılan açıklamada süreçle ilgili yerel bir gazeteye yapılan açıklamalarla toplumun yanlış bilgilendirilerek AK Parti İl Başkanı ve Milletvekillerinin hak ve hakikate aykırı bir şekilde itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı savunuldu.

‘KAZANILMIŞ ZAFERİN KAHRAMANI ÇOK OLUR’

Meclis Başkanı Erdoğdu gerçekleştirdiği paylaşımda ise, “Kazanılmış zaferin kahramanı çok olur.  Son günlerde gerek yerel basında gerekse sosyal medyada bir haksızlık ve itibarsızlaştırma propagandasına; şahit olduğum bir hakkı teslim etmek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğu duydum.  Kırgeliş, Damlı ve Bağlama köyleriyle ilgili İl Başkanımız Celalettin Köse ve milletvekillerimiz tarafından konunun takip edildiği, 02.11.2022 Çarşamba gününe kadar çözüleceği söylenmiştir. 29.10.2020 Cumartesi günü öğle vaktinde ilgili muhtara bu durum il başkanımız tarafından bildirildi. (Ayrıca muhtarların birlikte Ankara’ya gelip konuyu takip etmek istediklerini, il başkanımızın da bu konunun kesin olarak çözüldüğünü bunun için gelip masraf etmelerinin gereği olmadığını İllâ gelecekseniz de onu bilemem diye de ifade etti.) 01.11.22 Salı günü akşam saatlerinde il başkanımız tarafından muhtarın tekraren aranıp sorunun kesin olarak halledildiği söylendi. Gerçek bu. İşin doğrusunu anlatmak adına konuyla ilgilenip takip edenlere saygılarımla arz ederim” dedi.

Meclis Başkanı Erdoğdu’nun yaptığı paylaşıma yapılan bir yorum ise dikkat çekti;

“Sayın Erdoğdu bizde tam bu noktaya değiniyoruz geçmiş dönemde yapılan hatanın, kaybın devamını siz yapmaktasınız. Sizin sessiz kalışınız il başkanı Celalettin Köse’nin verilen toprakların İsrail’e verilmediğini beyan etmesi sizin olaya nasıl baktığınızın göstergesiydi. Sayın Başkan ilçemizde yapılan toprağımıza sahip çıkmak İçin yapılan mitingde neden Ak Parti teşkilatlarından il başkanı milletvekillerimizden kimse yoktu? Bütün partiler buradayken Gümüşhane AK Parti teşkilatı Trabzon’dan çekindiği için mi? Koltuklarının sallanmasından korktukları için mi gelemedi? Yine soruyoruz sayın başkan milletvekillerimiz kardeş il dolaşmak yerine kardeş il kadar Kürtün’e gelmeyişi bizi yok saymaktan başka nedir? Erzincan Beldelerinden önemsiz midir? Acaba yaylamız Kadırga ve Erikbeli yaylamız bir defa çıkıp biz buradayız diyemedi. Biz her şeyin farkındayız sizde yakında farkına varacaksınız sabırlı olun.”

VARAN NET KONUŞTU: ASIL OLAN ÖLÜNÜN RAHMET BULMASIDIR

22. Dönem  AK Parti Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, konuyla ilgili gazetemizin sorunu şu şekilde cevapladı;

“Asıl olan ölünün rahmet bulmasıdır. Sorun kısmen çözülmüştür. Muhalefetin elinden kullanacağı bir doneyi de böylelikle almış olduk. Bu noktada Kürtün’ ün sınır problemi ile ilgili sorun çözüme ulaşması için çaba gösteren, başta Gümüşhane Valimize, milletvekillerimize, il başkanlarımıza, muhtarlarımıza, federasyonlarımıza, muhalefete ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tartışmanın tarafı olmayacağım.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Koceaeli’den Gümüşhane’ye Acı HaberÖnceki Haber

Koceaeli’den Gümüşhane’ye Acı Haber

Gümüşhanesporlu futbolcular organlarını bağışladıSonraki Haber

Gümüşhanesporlu futbolcular organlarını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar