Gümüşhane

Yeni Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın görevine başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın görevine başladı
Gümüşhane'nin yeni İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın görevine başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’nin Bakanlık tarafından Afyonkarahisar’a görevlendirilmesinin ardından aynı kentin İl Milli Eğitim Müdürü iken Gümüşhane’ye görevlendirilen Metin Yalçın görevine başladı ve ilk mesajını yayımladı.

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine başladığını, Türkiye’nin kadim şehri Gümüşhane’ye hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşadığını kaydeden Yalçın, “Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının merkezinde konumlandıran bir eğitim neferi olarak Gümüşhane’mizi, daha önceden var olan birikimlerin ve başarıların üzerine inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

Tüm kurumlarla karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, Gümüşhane’nin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacaklarına inancının tam olduğunu vurgulayan Yalçın, “Bizler için çok kıymetli olan bu yolda amacımıza ulaşmamız elbette siz değerli öğretmenlerimizin gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımdan her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna da inancım tamdır. Bugünden itibaren Gümüşhane’de eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüz de makamımız da sonuna kadar açıktır. Bu yolda; mesai duygusu tanımadan, ilmi rehber, irfanı ilke edinerek aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek en büyük hedefimiz olacaktır” diye konuştu.

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Yalçın, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Eğitimin, memleketimizin en mühim meselelerinden biri olduğunu düşünerek, yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; eğitim ve öğretim alanında yaptıklarımızla yetinmeyerek başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımızı temenni ediyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gece yarısı kaza yaptı, sabah saatlerinde ölü olarak bulunduÖnceki Haber

Gece yarısı kaza yaptı, sabah saatlerind...

Vali Taşbilek’ten Şiran’ın köylerine ziyaretSonraki Haber

Vali Taşbilek’ten Şiran’ın köylerine ziy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar