“Üniversiteye Yolculuk” protokolü imzalandı

Ev.Gümüşhane

“Üniversiteye Yolculuk” protokolü imzalandı

Karayolları’nın taşeron işçileri kadro istiyor
Kredi Garanti Fonu yeni destek paketlerine başvurular başladı
Suriye’de görev yapacak PÖH’ler dualarla uğurlandı

Karşılıklı paylaşım ve faydanın mevcut olduğu alanlarda lise seviyesindeki öğrencilere merkezi sınavlara hazırlık amacıyla yapılacak deneme sınavı uygulamaları, meslek tercihi konularında yardımcı olmak amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Rektörlük makamında düzenlenen törenle imzalandı. 

İmza törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, öğrencilerin ilgi duydukları meslekleri akademik boyutta sahada tanıma ve kariyer planlamalarına rehberlik gibi birçok uygulamanın olacağı protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu. 

İmzalanan protokol kapsamında 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak YKS Deneme Sınavı Uygulamalarının yapılması ve değerlendirilmesi, Gümüşhane genelinden 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik, Mesleki Tanıtım Panellerinin düzenlenmesi,  Lise öğrencileri ile üniversite bölüm ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi, Üniversite öğrencileri ile lise öğrencilerini buluşturmak amacıyla üniversite öğrencilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen liselere ziyaretinin gerçekleştirilmesi maddeleri yer alıyor.

Gençlerin geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversiteye Yolculuk Projesi işbirliği protokolü Gümüşhane ilimizde bulunan öğrencilerimiz için büyük bir fırsat oldu. İmzalanan protokol ile 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik bir dizi etkinlik sayesinde gençlerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarına daha sağlam adımlarla ilerlemelerini sağlayacak bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamlı işbirliği ile amacımız, gençlerimizin mesleki tercihlerini daha bilinçli bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak ve onlara üniversite hayatını daha yakından tanıtmaktır. Bu vesileyle de işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diler, projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara