Kelkit, Aydın Doğan’ın Gelişi İçin Hazırlanıyor

Ev.Gümüşhane

Kelkit, Aydın Doğan’ın Gelişi İçin Hazırlanıyor

Gümüşhane’de sağanak yağışın ardından trafikte aksamalar meydana geldi
Meteoroloji uyardı! Trabzon, Rize, Gümüşhane, Sivas ve Erzincan için saat verdi
Gümüşhane’de akıllı şehirleşme dönemi başlıyor

Mayıs ayının son günlerinde Kelkit Kaymakamı ve Kelkit Belediye Başkanı tarafından İstanbul’da ziyaret edilen Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Kurban Bayramı sonrası Gümüşhane’ye geleceğini açıklamıştı. Türk iş dünyasının önemli ismi Doğan’ın Gümüşhane’ye geliş tarihi netlik kazandı.

Sosyal medya platformları üzerinden yaptığı paylaşımda iş insanı Aydın Doğan’ın 23 Haziran Pazar günü Kelkit’e geleceğini açıklayan Başkan Yılmaz,”Pazar günü ilçemize teşrif edecek olan İlçemizin gururu, İş insanı, hemşehrimiz, emicemiz Sn. Aydın DOĞAN’ı en iyi şekilde ağırlamak amacıyla İlçemizdeki STK, Sendikalar, Dernekler, Muhtarlar Dernek Başkanı ve Merkez Muhtarları, Merkez ve Köy Dernekleri, Oda Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Gazeteciler, Belde Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İş İnsanları ile fikir alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

31 Mayıs Cuma günü Kelkit Kaymakamı Kadir Algın, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve Kelkit Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Çetin Kaya tarafından ziyaret edilen Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, ziyaretten son derece memnun kalmış ve Kurban Bayramı’ndan sonra baba ocağı Kelkit’i ziyaret edeceğini ve Kelkit’te sanayi dalında bir fabrika kurmayı planladığını dile getirmişti.

Kelkit’e yapılacak yeni yatırımlar noktasında kapsamlı ve önemli bir toplantı gerçekleştirildiğini belirten Başkan Ünal Yılmaz Gümüşkoza’ya yaptığı açıklamada ise, “Kelkitli vatandaşlarımızın istihdam ve işsizlik konularında mağdur olduklarını kendisine ilettik. Aydın bey konuştuğumuz ve kendisine ilettiklerimizi danışmanına tek tek not aldırdı. Kendisi Kurban Bayramından sonra Kelkit’e geleceğini söyledi. Aydın beye Kelkitli vatandaşımızın istihdam mağduriyetini dile getirdik. O da bir takım planlarını bizimle paylaştı” ifadelerini kullanmıştı.

Aydın Doğan’ın planlarının arasında Kelkit’te 400 kişinin istihdam edebileceği bir fabrika ve yapılan girişimlere rağmen bir türlü hayata geçirilemeyen Çanakkale Seramik Fabrikası yer alıyor.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara