MHP’den aday tanıtım toplantısı

Ev.Gümüşhane

MHP’den aday tanıtım toplantısı

Bayburt-Gümüşhane çöplerinden üretilen enerjiyle elektrik ihtiyacı karşılanıyor
Prof. Dr. Coşkun Topal’a veda
Yeni Zigana tünelinde ışığa 700 metre kaldı

Aydın Doğan Spor Salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“Bu tablodan gurur duyuyorum”

MHP Merkez İlçe Başkanı Nuh Alparslan Durdu’nun selamlama konuşmasıyla başlayan programda konuşan MHP İl Başkanı Mete Kaya, salonu dolduran kalabalığa hitaben “Hepinize güveniyorum. İnancınız yolumuzu aydınlatacaktır. Mücadelemiz ve millete hizmet aşkınız gücümüze güç katacaktır. Cesaretimizi tarihimizden, gücümüzü milletimizden alıyoruz. Bu muhteşem tablodan, bu heyecan ve heybet dolu kalabalıktan tek kelimeyle gurur duyuyorum” dedi.

“AK Parti ile Gümüşhane’de her ne kadar yarışıyor olsak da birbirimize hürmeti kesinlikle göz ardı etmeyeceğiz”

Salondaki adaylara da “Gümüşhane tüm haşmetiyle, tüm görkemiyle işte burada. Sizler yeni bir destan yazmak için iddialı, inançlı ve iştahlısınız. Sizler milletin kaderine, Türklüğün bekasına, vatanın geleceğine sahip çıkmak için buradasınız. Sizler bu şehrin tarihine yön vermek için buradasınız. Gümüşhane sizinle şahlanacak, bu kent sizinle doğrulacaktır” sözleriyle seslenen Kaya, “Cumhur İttifakı milletimizin ruh kökünden doğmuş, kutlu iradesiyle doğrulmuş, istikbal ve istiklal hedefleriyle devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi, milli bekamızın bekçisi olmuştur. Çünkü Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletinin tarihin doğru yerindeki duruşudur. AK Parti ile Gümüşhane’de her ne kadar yarışıyor olsak da birbirimize hürmeti kesinlikle göz ardı etmeyeceğiz. Bu nedenle üslubumuza, sözlerimize azami dikkat edeceğiz” diye konuştu.

“Bizler öncekinden daha güçlüyüz”

Gümüşhane’nin büyümesi için, Gümüşhane’nin huzurla buluşması için, Gümüşhane’nin baştan aşağı yeniden düzlüğe çıkması için tek çare ve yegane umudun Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olduğunu ifade eden Kaya, “Parti olarak bir önceki yerel seçimlerde il genelinde 10 belediyeyi kazanmıştık. Birbirinden kıymetli belediye başkanlarımızın üretken belediyecilik anlayışıyla çalışmaları ve eserleri halkımız tarafından takdirle karşılanmış, bizlerin de göğsünü kabartmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilikteki referansları güçlüdür, gerçektir ve ortadadır. Bu hizmet kervanında yolbaşlılık yapan tüm belediye başkanlarımıza buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ayırmadan, ayrışmadan, Gümüşhane için canla başla çalışıp hayal değil, gerçekleri ve reçeteyi göstererek kazanacağız. Bizler öncekinden daha güçlüyüz. İl teşkilatı olarak ilçelerimizle uyumlu, bağlı kuruluşlarımızla aynı hedefe bir ok gibi kilitlenmiş haldeyiz. Son genel seçimlerde elde ettiğimiz bir milletvekiliyle kalemizi daha da güçlendirdik” ifadelerini kullandı.

“Yapılanları bir adım ileriye götürmek için Gümüşhane’ye talibiz”

Gümüşhane için üreten, yatırım yapan, özveriyle çalışan, halis bir niyetle çaba gösteren herkese teşekkür ederek iddialarının daha fazlasını yapmak iradelerinin de Gümüşhane için fedakarlık ve hizmetkarlık etmek olduğunun altını çizen Kaya, “Durmayacağız, yorulmayacağız, yılgınlık göstermeyeceğiz. İşte Milliyetçi Hareketin kadroları sizleri kucaklamak için hepsi buradalar. Gümüşhane’de hayat ve varlık mücadelesi veren her vatandaşımı siyasi düşüncesi, partisi ve fikriyatı ne olursa olsun samimiyetle kucaklıyoruz. Gümüşhane kardeşlikle yoğrulmuştur. Gümüşhane’nin mayası sağlamdır. Mizacı düzgün ve dost doğrudur. Mahalli idareler seçimlerinin ülkemize, milletimize ve Gümüşhane’mize hayırlı olmasını gönülden temenni ediyorum. Gümüşhane’nin huzuru için, milletimizin mutluluğu ve istikrarı için, üç hilalde buluşacağız. Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane’nin ilgisine, desteğine, eşsiz sevgisine layık olmak için var gücüyle çalışmaktadır. Yapılanları bir adım ileriye götürmek için Gümüşhane’ye talibiz. Daha güzel bir Gümüşhane, daha gelişmiş bir Gümüşhane, daha güçlü bir Gümüşhane için bütün kirli oyunlara rağmen Belediyelerin tamamını alacağız Allah’ın izniyle” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

Programda Alparslan Yılmaz’ın sahne almasının ardından söz alan MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük ise salonu dolduranlara Milliyetçi Hareket Partisi lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin selamını iletti.

“Uyum içinde, uzlaşı içinde, ayırmadan ayrıştırmadan bütün Gümüşhane’yi kucaklamak istiyoruz”

Yerel seçimlerin beldesiyle, ilçesiyle, iliyle tüm Gümüşhane’ye hayırlı olmasını dileyen Küçük, “Çıkacak sonuçların milletimize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Gümüşhane’de her biri birbirinden değerli belediye başkan adaylarımızla Gümüşhane’nin karşısına çıktık. Hepsine kefiliz. Hem il başkanımız, hem teşkilatlarımız, hem ülkücü irade adaylarımızın arkasındadır. Eğer Gümüşhaneli tercih eder de ilçelerde, beldelerde bizden yana oyunu kullanırsa söz veriyorum bir milletvekili olarak, MHP’nin MYK üyesi olarak söz veriyorum bir belediye başkanı gibi onlar kadar çalışacağım. Her şeyin bir zamanı, vakti vardır. Artık Gümüşhane’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin belde belde ilçe ilçe vakti gelmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadroları bunu hak ediyor. Uyum içinde, uzlaşı içinde, ayırmadan ayrıştırmadan bütün Gümüşhane’yi kucaklamak istiyoruz. Hemşehrilerimizden, gençlerimizden destek istiyoruz. Bu çalışmanın bu fedakarlığın sonucunda Gümüşhaneli hemşehrilerimiz Gümüşhane’nin daha iyi yönetilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarını tercih edecektir. Bundan şüphemiz yok. Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun, Cumhur İttifakı’nı zedelemeyecek bir şekilde seçim kampanyamızı tertemiz pırıl pırıl yönetiyoruz. Seçim bitene kadar da böyle olacak. İnşallah seçimin sonuçlarında kazanan Cumhur İttifak olacak, Devlet Bahçeli olacak, Recep Tayyip Erdoğan olacak” diye konuştu.

Küçük’ün konuşmasının ardından yerel seçim sürecinde MHP’ye katılan yaklaşık 500 kişiyi temsilen 9 ışık doktrinine atıfta bulunularak 9 kişiye parti rozetleri protokol üyeleri tarafından takıldı.

Tüm il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarıyla İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin isim isim sahneye çağrılarak tanıtıldığı programda konuşan MHP Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Eczacı Vedat Soner Başer ise salondaki coşkulu kalabalığı görünce 31 Mart’ta zafere ulaşacaklarından şüphesinin kalmadığını söyledi.

“Ben belediye başkanı seçilirsem 5 yılın sonunda kampanya bile yapmayacağım, parasını öğrencilere burs yapacağım”

Konuşmasında mevcut Belediye Başkanı Ercan Çimen’e çeşitli eleştirilerde bulunan ve 2019 seçimlerindeki vaatlerini kitapçıktan göstererek sorgulayan Başer, “Devletin imkanlarını, Belediye’nin imkanlarını acımasız bir şekilde kullanıyorlar. Sanki 10 yıldır bu şehri onlar yönetmiyor, sanki bu şehir Sayın Başkanı hiç tanımıyor. Öyle pankartlar asıyor, öyle harcamalar yapıyor ki akla zarar işler yapıyor. Ben kendisine de buradan bir kez daha sesleniyorum: Sayın Başkan bak sen 10 yıldır bu şehri yönetiyorsun. Bu şehir seni tanıdı. Bu kadar yoğun bir kampanya yapmana gerek var mı? Kullandığın imkanları bilmiyoruz. Arabalar belediyenin, çantalar belediyenin. Ben belediye başkanı seçilirsem inşallah 5 yılın sonunda kampanya bile yapmayacağım. Yine ben başkan seçilirsem o kampanyada harcanan paraları Türkiye’nin çeşitli yerlerinden buraya gelen öğrenci kardeşlerime burs olarak vereceğim. Sizi görüyorlar. Sizden endişe ediyorlar. Gümbür gümbür geldiğinizi hissediyorlar. Sokakta adım atamıyoruz GÜMSAŞ’cılar önümüzü kesiyor. Yapamadın, beceremedin. Elini attığın herşeyi berbat ettin. Yapabildiğin bir proje var mı? Yok. En son Gümüşhanespor’a takıldın. Onu da kümenin eşiğine getirdin, bal ligine düşecek. Bu vizyon meselesi, bu yönetim meselesi. Para harcamakla bu iş olmuyor. Çarçur ediyor, beceremiyorsunuz” diye konuştu.

“Biz gözümüzü hizmete diktik, gayrete diktik, bu necip milletin hizmetkarlığına diktik”

Artık Gümüşhane’de bir değişimin şart olduğunu savunan ve şehrin üzerinde bir ölü toprağı olduğunu kaydeden Başer, “Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bu şekilde bu şehir artık yönetilemez. Mutlaka ve mutlaka bir değişim şarttır. Bu değişimi inşallah 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle, sizlerin gayretiyle Milliyet Hareket Partisi değiştirecek, siz değiştireceksiniz, bir kez daha üç hilali Kuşakkaya’ya asacaksınız. Biz gözümüzü hizmete diktik, gayrete diktik, bu necip milletin hizmetkarlığına diktik. Kim olursa olsun, hangi siyasi partiye ait olursa olsun hangi yörede, hangi derede hayat mücadelesini veriyor olursa olsun Gümüşhane’nin bütün değerlerini, bütün insanlarının aynı şekilde sımsıkı kucaklıyoruz. Asla ve asla insan ayrımı yapmıyoruz. İnşallah bu şehirde tekrardan barış rüzgarları, kardeşlik rüzgarları estireceğiz. Bize inanın, bize güvenin” ifadelerini kullandı.

“Artık değişim şart”

Başkan Çimen’in 2019 seçim kitapçığında yer alan Belediye özel tıp merkezi, Süleymaniye Kayak Merkezi, adrenalin park, harikalar kütüphanesi, şehir meydanı, tünel surları sosyal alanı, 900 konut projelerini göstererek yapamadığını belirten Başer, “GÜMSAŞ sorununu biz İl Başkanımla, Milletvekilimle birlikte Gümüşhane’nin gündeminden kaldıracağız. Bu projeleri yapamayanlar devletin yaptıklarıyla örtbas etmeye çalışıyor, projeleri kendinin gibi gösteriyor. Bunların bu şehre vereceği hiçbir şeyi kalmadı. Bir değişim şart. Heyecanları yok, geleceğe dair bir umut veremiyorlar.  Kazanırsa bu dönem 3.dönemi zaten. Üçüncü ve son dönemi olan birisi artık heyecanı yok, bir şey veremez. Vatandaşımız bunu iyi görmeli, iyi değerlendirmeli. Borcu olmayan tek Belediye diyor. Ya borcun yoksa emekli olan personelinin ikramiyesini niye ödemiyorsun? Borcunuz yoksa GÜMSAŞ’a gelen icraları neden ödemiyorsun?” dedi.

Başkan Çimen’i TV programına davet etti

Konuşmasında Belediye Başkanı Ercan Çimen’e “Bütün müdürlerini al gel. Ne kadar teknik adamın varsa al gel. Bir televizyon programına çıkalım. Ben tek başıma geleceğim. Tartışmaya, konuşmaya var mısın? Buradan davet ediyorum. Bu şehrin bütün sorunlarını tartışmaya hazır mısınız?” çağrısında bulunan Başer, “Gelmeyeceksiniz. Her zaman olduğu gibi milletin karşısına çıkmayacaksınız. Biz bu Belediyeyi vatandaşımızın desteğiyle ayırmadan, ayrıştırmadan, temiz bir belediye yapmak için, hiçbir dedikoduya, hiçbir algıya, hiçbir negatif konuya mahal vermeden yönetmek için geliyoruz. Şehrimize kardeşliği, barışı getireceğiz. Kötü dil kullanmayacağız. Asla kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Belediyeyi herkesi açacağız. Belediyenin makamına gitmek için kurulan o 4-5 kapıyı gelir gelmez ortadan kaldıracağız. İşimiz var, acelemiz var. Garip gureba, yetimler bizi bekliyor” diye konuştu.

Program Gümüşhaneli sanatçımız Mahmut Polat’ın ardından sahne alan ülkücü camianın güçlü seslerinden Ali Kınık’ın salonu dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşatmasıyla son buldu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara