Milletvekili Küçük MHP heyetiyle Erzincan’da

Ev.Siyaset

Milletvekili Küçük MHP heyetiyle Erzincan’da

Kurt: Ekonomik hayat felç oldu
4 İsim Ankara’ya Davet Edildi
Son Başbakan Binali Yıldırım Gümüşhane’ye geliyor

Maden ocağında yaşanan toprak kayması sebebiyle 9 işçiyi arama çalışmaları sürerken MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın başkanlığında MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, MHP MYK Üyeleri ve MHP’li Erzincan Belediye Başkanından oluşan heyet bölgede incelemede bulundu. 

Toprak kayması nedeniyle oluşan göçüğün altında kalan madencilerin ailelerine ziyarette bulunan Milletvekili Musa Küçük, madencilerin ailelerine sağ salim ulaşmaları için dua ve temennilerini iletti.

Heyet daha sonra Refahiye Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’yı ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u makamında ziyaret etti.

Erzincan ili İliç ilçesindeki bir altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Anayasanın 98’inci, içtüzük ’ün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca meclis araştırması açılmasına karar verildiğinden 22 üyeden oluşacak komisyon çalışma süreleri, başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçimi tarihinden itibaren başlamak üzere 3 ay olarak belirlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Meclis araştırma komisyona MHP Grubu adına Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük görevlendirilirken komisyon üyeleri gerektiğinde Ankara dışında da çalışabilecek.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara