Sungurlu’nun abla acısı

Ev.Vefat İlanları

Sungurlu’nun abla acısı

Rabia KÖMÜRCÜ hakkın rahmetine kavuşmuştur.
FEHMİ YILMAZ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR.
Vehbi Hayatı KARAKELLE hakkın rahmetine kavuşmuştur

Cenazesi 22 Şubat Perşembe günü ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecek Sungurlu, yazar ve şair kimliğiyle ve Gümüşhane’ye olan sevdasıyla biliniyordu.

Faik ve Hatice Sungurlu’nun dördüncü çocukları olarak Gümüşhane’de dünyaya gelen Gönül Sungurlu Dervişoğlu, 1971 yılında yine Gümüşhaneli olan ve hakimlik yapan Rıfkı Dervişoğlu ile evlenerek önce Adapazarı’na sonra İstanbul’a yerleşti. 

Gümüşhane ile irtibatı hiç koparmayan ve ileri yaşlarına kadar çoğunlukla yazları hep Gümüşhane’de geçiren Gönül Sungurlu Dervişoğlu, Gümüşhane’de yaşadığı dönemde Gümüşhane Kadınlar birliğinin ilk kurucusu oldu, Özcan San ile Gümüşhane Adalet Partisi Kadın Kollarının kurulmasında yer aldı, İstanbul’da yerleştiği Büyükada’da 1983’te Adalar Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi ve iki dönem görev yaptı. 

İlerleyen yaşına rağmen Babam Süleyman Sungurlu, Annem Hatice Sungurlu, 5 Gün 5 Gece, Bir Yabancı Kuzu, Gönülden Şiirler, Bir Ömür Bir Dost, Lütfiye Hala ve Kardeşim Ozan Sungurlu kitaplarına imza atan Sungurlu’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara