Ev.Gümüşhane

Yüzyılın Koşusunda ikinci oldu

Yeni Defterdar Vedat Akıllı oldu
Portatif yüzme havuzları çocukların yüzünü güldürdü
Gümüşhane’de baraj, gölet, taşkın tesisleri ve sulama kanallarında yüzme yasaklandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen, Türkiye İş Bankası sponsorluğunda koşulan, Dünya Atletizm Birliği’nin ‘Gold Label’ kategorisinde yer alan 42,195 kilometrelik İstanbul Maratonu’na katılan Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinin eski İl Genel Meclisi üyesi İsmail Tozlu, parkuru 3 saat 32 dakika 8 saniyede bitirdi.

Anadolu Yakası’nda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 250 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda son bulan parkuru 65-69 yaş kategorisinde ikinci bitiren Tozlu, gençlere de örnek oldu.

Gümüşhane’de uzun yıllardan beri bu spora gönül veren ve çok sayıda kişinin koşu etkinliklerine katılmasını sağlayan Tozlu, bugüne kadar katıldığı yarışmaların hemen hepsinden madalya ve kupa ile döndü.

Kürtün ilçesine bağlı ve denizden 2 bin 50 metre yükseklikteki Yaylalı köyünde yaşayan, buradaki evinin bir bölümünü madalya ve kupa deposu haline getiren Tozlu, gücü yettiğince spor yapmaya ve yarışmalarda Gümüşhane’yi başarıyla temsil etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca Gümüşhane’den yarışlara katılan Taci Tozlu 42 kilometrelik maratonu, Adem Doğan ve Muhammet Yavuz ise 15 kilometrelik yarışları bitirdiler. 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara