Ev.Gümüşhane

Vedat Soner Başer müracaatını gerçekleştirdi

İşte Belediye nüfusları
İl Encümeni seçimleri yapıldı
Söz Konusu Toprağımız olunca Kimseyi Tanımam!

Önceki dönem Belediye Meclisi, son dönemde de İl Genel Meclisi üyesi olarak görev yapan Başer, iş merkezinin MHP İl Başkanlığı’nın olduğu kattaki alanı tamamen dolduran partili ve yakınlarına seslendi.

Doğup büyüdüğü, ekmeğini yediği, hatıra ve mazisinin tek adresi olan kadim şehir Gümüşhane’de Belediye Meclis üyeliği ve son olarak da İl Genel Meclisi üyeliği yaparak siyaset sahnesinde olduğunu ifade eden Başer, “Tecrübe ve birikimlerimle çok sevdiğim, gönülden bağlı olduğum, 4 yıllık üniversite dönemi hariç bizatihi yaşadığım Gümüşhane’mize Belediye Başkanı olarak hizmet etmek için yola çıktım. Bu kutlu görevde şehrimize hizmet etmek istiyorum” dedi.

“Artık Gümüşhane’miz için yeni sayfa açma zamanı geldi”

Toplantıyı düzenleyene kadar tabandan tavana fikir alışverişinde bulunduğunu, şehrin kanaat önderlerini dinlediğini, MHP’ye gönül veren ülküdaşlarına danıştığını belirten Başer, “Şahsımıza gösterilen ilgiyi ve teveccühü bizatihi gururla gördüm. Bu süreç içerisinde bize güvenen, yolumuzun aydınlık ve kutlu olduğunu işaret eden, destekleyen, bize cesaret veren bütün dostlarıma ve ülküdaşlarıma ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Belediye ve İl Genel Meclisi üyeliklerimden edindiğim tecrübeler göstermiştir ki, şehrimiz zor bir coğrafyada, kendi kendine yetmek zorunda kalan, sanayisi ve dış ticareti çok geniş olmayan, öz kaynaklarıyla yağında kavrulan bir şehirdir. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediye başkanlarımız kendi dönemlerinde kuşkusuz güzel hizmetler etmişlerdir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ancak artık Gümüşhane’miz için yeni sayfa açma zamanı geldiğine inanıyorum. Bu yeni sayfa ve yeni dönemde, şehrimizi ekonomik yönden refaha kavuşturacak projeler oluşturmak, aziz ecdadımızın mirası kültürel ve tarihi değerlerimizi turizme kazandırmak, Doğu Karadeniz’de turizm koridorunun en önemli sac ayağı yapmak zorundayız. Bu şehrin kaybedecek bir günü yoktur” diye konuştu.

“Gençlik bizim geleceğimizin teminatı, şehrimizin mimarlarıdır”

Gümüşhane’de işsizliğin giderek arttığı bu dönemde istihdam alanları oluşturmanın artık zaruret olduğunu ifade eden Başer, “Gümüşhane gençliği umutsuzca kahve köşelerinde zamanlarını öldürmek yerine, bilişim, teknoloji ile buluşturacağız yeni iş alanları oluşturarak onları geleceğe hazırlayacağız. Gençlik bizim geleceğimizin teminatı, şehrimizin mimarlarıdır.  Onları umutsuzluk dehlizinden çekip alacağız. Herkes müsterih olsun. Belediye çalışanlarının mesai arkadaşı olarak görüyoruz, anlını terleten aldığı ekmeği evine helal olarak götüren herkesin başımızın üstünde yeri var. Bizler biliriz ki devlette devamlılık vardır. Devletine ve belediyesine güvenerek, belediye iştiraklarına yatırım yapmış kim varsa rahat olsun, sözleşmesinde ne yazıyorsa harfiyen hızlı bir şekilde yerine getirilecektir. Belediyeye karşı kaybolan güven yeniden teşhis edilecektir. Gümüşhane mahallelerinin temel sorunlarını biliyoruz. Her mahalleyi masaya yatırıp, öncelik ve ivedi sorunlarını süratle çözmek için mahalle muhtarları ve kanaat önderleriyle yapacağımız istişarelerle belediyenin tüm imkânlarını seferber edeceğiz. Mahallesinde mutlu olmayan hemşehrim elbette yerel yönetimlere küs ve dargın olacaktır. Biz bu küslüğü ve dargınlığı ortadan kaldıracağız. 65 yaş üstü hemşerilerimizi evlere hapsetmek yerine, oluşturulacak yaşam alanlarında daha verimli zaman geçirmeleri için çalışmalar yapacağız. Belli yaş üstünün toplu taşıt araçlarından ücretsiz faydalanmaya devam edecektir. Yine belli bir gelirin altında olan dezavantajlı kesimler sosyal belediyecilik kapsamında, ulaşım ve su parası ödemeyecektir. Gümüşhane’de hiç kimse aç uyumayacak. Bu benim şeref sözümdür. Ev hanımlarının ekonomik hayata çekilmesi için, el emeği göz nuru ürettiklerini satabilmelerine imkân sağlayacağız. Onları evlerine hapsetmeden, mutlu aile özgüvenini oluşturacağız. Bu şehrin ekonomik kalkınması için öncelik esnaflarımızın ayakta kalması ve il dışına alışverişe gidenlerin şehrimizde tutulması için süratle esnaflarımızla bu konuda çözüm üreteceğiz. Gümüşhane’de kazanılan paranın yine Gümüşhane’de harcanması gerektiğine inanıyorum.  Üniversite öğrencilerimizin Gümüşhane’mizde daha rahat ortamlarda sosyal aktivite yapabilmesi ve sıkılmadan bu şehirde hoş vakit geçirmesi için birçok proje hazırlığındayız. Bunlardan bir tanesi şehirle öğrenciyi kaynaştırma adına ulaşım hizmetleri tüm öğrenciler için devamlı maliyetine yapılacaktır. Başka projelerimizi seçim startı verdiğimiz de inşallah uygun zamanda sizlerle paylaşacağız. Gümüşhane gençliğinin okumaktan başka çaresinin olmadığının bilincindeyiz. Sadece Milli Eğitimin imkânları ile değil belediyemizin desteği ile üniversiteye yönelik bütün okul öğrencilerine ücretsiz etüt ve dershane imkânları sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşı mutlu olmayan şehirde bir grup mutlu olsa ne olur olmasa ne olur”

Gümüşhane’de dokunulmadık bir sorun bırakmayacağını, hiçbir grup ve zümreye ayrıcalık tanımayacağını, şeffaf ve hesap verebilir bir Belediye anlayışını mutlaka hayata geçireceğini belirterek hiçbir vatandaşın Belediye kapısından geri dönmeyeceğini, boynunu bükerek sorunuyla baş başa kalmayacağının sözünü veren Başer, “MHP Belediyeciliği vatandaş odaklıdır. Vatandaşı mutlu olmayan şehirde bir grup mutlu olsa ne olur olmasa ne olur. Bizim için, siyasi statüsü, ekonomik büyüklüğü, ait olduğu aile ne olursa olsun her Gümüşhaneli eşittir ve eşit haklara sahiptir. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Hırslarımızla değil, aklımızla hareket edeceğiz. Gümüşhane’mize yatırım yapmak isteyen her kim olursa olsun gidip ikna edip şehrimize getireceğiz. 
Cumhur ittifakının gücünü şehrimizde en etkili şekilde kullanacağımızı özellikle belirtmek isterim.  Kişisel bakımını ve ev temizliğini yapamayan yardıma muhtaç düşkünlerimizi, bu ihtiyaçlarını belediyenin imkanları ile karşılayacağız. Şehirde kültürel, sosyal, sportif alanları ivedilikle dünya standartları ölçüsüne çıkaracağız. Etrafımızdaki şehirlerle aramızdaki açılan makası acilen daraltacağız. Bütün bu icraatları yaparken sizlere, partimize, esnaf odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, akil insanlara, konusundaki mahir kişilere danışarak onaylarını alarak bismillah diyeceğiz. Tek adam anlayışını, ben yaptım oldu anlayışını belediyenin kapasından içeri sokmayacağız, ortak aklı hakim kılacağız. Bizler sizlerin desteği ile zamanı ve finansı doğru kullanacağız. Bozulan çarkları acilen tamir edip, tıkır tıkır çalışmasını sağlayacağız. Yapacağımız her icraat ve faaliyetleri açık ve şeffaf olacağız, hiçbir dedikoduya hiçbir şaibeye mahal vermeyeceğiz” dedi.

“İsrafla geçirilecek, bahanelerle örtülecek günler geride kalacaktır”

Gümüşhane’nin artık yeni bir döneme merhaba diyeceğini, çünkü Gümüşhanelilerin huzur istediğini, dirlik ve birlik talep ettiğini belirterek ertelenecek zaman olmadığının altını çizen Başer, “Gecikecek, oyalanacak, vakit kaybedecek halimiz yoktur. İsrafla geçirilecek, bahanelerle örtülecek günler geride kalacaktır. Gümüşhane kazanacaksa, bu hemen olmalıdır. Gümüşhane sorunlarından kurtulacaksa, talihsizliklerinden sıyrılacaksa bu acilen sağlanmalıdır. Bu nedenle dağınıklığı çözecek güç biziz ve sizlersiniz. Uyuşukluğu, çıldırmışlığı, çılgınlığı, çözülmeyi durduracak biziz ve sizlersiniz. Adaletsizliği, asayişsizliği, anormal gidişatı bitirecek ve tersine çevirecek muhterem ve meşru demokratik müdahale Gümüşhanelinin elindedir” ifadelerini kullandı.

Başer, davasına küserek başka yerlere savrulan ve halen kendini milliyetçi ve ülkücü olarak tarif eden kim varsa MHP bayrağı altında bir araya gelmeye ve güçlerini enerjilerini bu şehir için bu millet için kullanmalarını istedi.

Programda konuşan MHP İl Başkanı Mete Kaya ise Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane il teşkilatları olan yerel seçimlere hazır olduklarını ve bütün ilçe ve belde teşkilatlarında aday çıkaracaklarını belirterek, “Gümüşhane’de 10 belediyemiz var. Biz 14 belediyenin tamamına talibiz. Allah izin verirse bu birlikteliğimiz devam ettiği müddetçe 14 belediyeyi alacağımıza inanıyorum. Aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Nuh Alparslan Durdu da MHP olarak 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Gümüşhane Belediye Başkanlığını alacaklarını belirterek “Teşkilatlarımız her zaman olduğu gibi sahada ve seçim için hazırdır. Tüm teşkilat mensuplarımıza emeklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımızın ve genel merkezimizin göstereceği aday kim olursa olsun hep birlikte samimi bir şekilde, fitne ve fesadı bertaraf ederek yüksek dava suruyla mücadele edeceğiz ve muzaffer olacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara