AK Parti’den 28 Şubat açıklaması

Ev.Gümüşhane

AK Parti’den 28 Şubat açıklaması

İsyan edip derneği kapattı
Gümüşhane’deki tarihi taş evler turizme kazandırılmayı bekliyor
39.kupa Erzurum’dan

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından parti binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, failleri tarafından “1000 yıl sürecek” yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin değil bin, 10 yıl bile sürmediğini, bu durumun vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesi olduğunu söyledi.

“28 Şubat insanlık tarihine kara bir leke olarak geçti”

27 yıl önce silahlı cunta tarafından sözde irtica tehdidi ile bütün bir ülkeyi çevrelemeye çalışmak, toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek üzere gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesinin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini kaydeden Erdoğdu, “İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik MGK kararları ile dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı. Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimi türlü yollarla kısıtlandı. Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi “yeşil sermeye” adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi” dedi.

“Siyasete, demokrasiye, insan haklarına balans ayarı vermek isteyenlere millet balans ayarı verdi”

28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye çalışanların millet tarafından kısa sürede balans ayarına uğradıklarını ifade eden Erdoğdu, “Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü. Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara