Ev.Gümüşhane

Asırlık çınar Ayşe Nine’ye ziyaret

CHP Gümüşhane il kongresi yapıldı
İstanbul’da GÜYDER Kuruldu
Gümüşhane’de sonbahar yürüyüşleri devam ediyor

Cumhuriyet’in ilk yıllarına şahitlik eden Ayşe Nine ziyaretçilerinin öğretmen ve öğrencilerden oluştuğunu görünce “Ben de ilkokul beşten mezun oldum” dedi. 

Yaşadığı dönemin şartları düşünüldüğünde Ayşe Nine’nin öğrenim durumu ve eğitime bakışı ziyaretçilerini kendisine bir kez daha hayran bırakırken, bir asırlık ömrünün bugünlerinde köy yaşamı içinde bağ-bahçe işleriyle meşguliyeti devam eden Ayşe Ninenin 3 çocuğu ve 6 torunu var. 

Eğitim öğretime verdiği önemin çocuklarının ve torunlarının geleceğine yön verdiği Ayşe Nine, öğrencilere “Öğretmenlerimizi dinleyin. Onları üzmeyin ve sözlerini dinleyin” nasihatinde bulundu.

Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, asırlık çınar Ayşe Tuncay’a veda ederken, “Yaşamı boyunca adaletli olmayı şiar edinmiş, komşuluk bağlarına değer veren; örf, adet, gelenek ve göreneklerine bağlı, çocuklara gençlere çok değer veren ve onların okumalarını tavsiye eden,  milli ve manevi duyguları yaşam tarzı belirlemiş, Vatan sevgisini kutsal bilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin dününü bilen, bugününü yaşayan ve geleceğini düşünen bir değerin yanında geçirdiğimiz iki saat hepimiz için bir lütuftu” dedi. 

Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, Müdür Yardımcısı Ergin Aslan, öğretmen ve öğrencilerden oluşan grup ayrılırken Ayşe Tuncay’a gümüş işlemeli Türk Bayrağı takdim edip, elini öpüp, hayır duasını alarak veda etti.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara