Berat Kandili mesajları

Ev.Gümüşhane

Berat Kandili mesajları

Torul’da Mehmet Akif’i anma programı düzenlendi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Gümüşhane’de
Altın Pusula İkinci Kez Gümüşhane Üniversitesi’nin

VALİ ALPER TANRISEVER

“Rabbimizin rahmet ve affına mazhar olarak, günahlardan arınmamıza vesile olacak olan Berat Kandil’ine bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Yüce Allah’ın affına ve rahmetine kavuşup, O’nun katında temize çıkmak anlamına gelen berat, tüm İslam âlemi için yeniden doğuşu da ifade etmektedir. 

Bu münasebetle, Berat Kandil’ini Rabbimizin rızasına uygun bir şekilde tövbe ve ibadetle ihya etmeli, ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlığın sağlık ve huzuru için dua ederek değerlendirmeliyiz.

Bu gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlığın huzur ve kurtuluşuna, millî birliğimizin ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, tüm Gümüşhaneli hemşerilerimin ve İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyorum.”

MİLLETVEKİLİ AV. CELALETTİN KÖSE

“Af, arınma, mağfiret ve kurtuluş vesilesi olan Berat Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Berat gecesi hayat yolculuğumuzun en bereketli duraklarından biridir. Berat bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür imkânı kazandıran bir fırsat gecesidir. Ellerin duaya, gönüllerin semaya açıldığı gecedir. Berat Rabbimize yönelip mağfiret iklimine girmenin adıdır.

Berat gecesi, bizlere, her türlü kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten uzak kalmayı öğretir. Berat gecesi bize sadece Allah’ın affına mazhar olmayı değil, affedici olmayı da hatırlatır. 

Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yasamaya gayret etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizin ve İslam âleminin mübarek Berat Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Dinimizde önemli bir yere sahip olan Berat Kandili’ne kavuşmanın büyük mutluluğu içindeyiz. 

Berat; günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelmektedir. Biz de günahlardan arınmak, ilahi af ve rahmete nail olmak için bu mübarek geceyi hem ibadetle geçireceğiz, hem de bol bol dua edeceğiz. Bu vesile ile; Ramazan ayının müjdecisi kabul edilen Mübarek Berat Kandili’ nde bütün vatandaşlarıma sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.

Duaların kabul edildiği bu mübarek kandil gecesinde Yüce Rabbimizden isteğimiz; ülkemizin birlik ve dirliği, insanımız sağlık ve mutluluğudur. 

Başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda yaşanan her türlü zulmün ve kanın durması, zalimlerin kahr u perişan olması, mazlumların bir an önce kurtulması için Berat Kandili bizim için bir dua vesilesi olmalıdır. 

Geçtiğimiz günlerde komşumuz Erzincan’da meydana gelen maden faciasında halen kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızdan da hayırlı haberler gelmesini yine bu mübarek Kandil gecesinde Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın Berat Kandili’nin tebrik ediyorum. Berat Kandili’nin ülkemize, Gümüşhanemize ve bütün insanlığa, hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

REKTÖR PROF. DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüce Allah’ın rahmeti ve mağfiretiyle dolu olan bu gece, insanların geçmişteki hatalarını telafi etmeleri, günahlarının affedilmesi ve yeniden doğuş için bir fırsattır. Bu mübarek Berat Kandili’nde hepimizin kalpleri, günahlarımızın affı ve dualarımızın kabulü için Yüce Allah’a yönelecektir. Rabbimizin lütfuyla dolu olan bu gecede, geçmişimizi değerlendirirken geleceğe dair umutlarımızı da tazelemekteyiz. Berat Kandili, aynı zamanda insanlar arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, kin ve husumetlerin sona erdirilmesi, hoşgörü ve sevgi duygularının pekiştirilmesi için bir vesiledir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu mübarek gecede, insanlık için hayırlara vesile olacak dualarımızı eksik etmeyelim. Komşularımızla, akrabalarımızla ve tüm insanlarla olan ilişkilerimizi güzelleştirmek için bu mübarek geceden istifade ederek sevgi, saygı ve hoşgörüyle dolu bir dünya için dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte Berat Kandili’nin milletimizin ve tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğinin çoğalmasına, sevgi ve saygının artmasına vesile olmasını temenni eder; üniversitemiz akademik, idari personelimizin, sevgili öğrencilerimizin, Gümüşhane halkımızın ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutlarım.”

İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİ ATEŞ

“Berat Kandili, manevi bir atmosfer içinde, dualarımızı Yüce Allah’a yönelttiğimiz, geçmişin muhasebesini yaptığımız ve geleceğe umutla baktığımız bir gecedir. 

Bu mübarek gece, hoşgörü, sevgi ve iyilik duygularımızın pekiştiği, birbirimize daha çok kenetlendiğimiz bir zaman dilimidir. Bu özel gecede kalplerimizdeki güzellikleri paylaşarak, birbirimize destek olmalı ve daha iyi bir toplum için birlikte çaba harcamalıyız.
Rabbimizin rahmet ve mağfiretine nail olmak, dualarımızı kabul etmek dileğiyle, tüm Gümüşhane halkının Berat Kandili’ni en içten duygularımla kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler dilerim.”

 

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara