Ev.Gümüşhane

AK Parti’den anjiyo açıklaması

Rektör Levent’ten “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Yeni Zigana Tünelinde sona doğru
Dikkat! Su kesintisi yapılacak

Geçtiğimiz günlerde Olay Gazetesi’nin anjiyo ünitesiyle ilgili “Gümüşhane Gümüşhane olalı böyle sahipsizlik görmedi” başlıklı manşetine istinaden yapılan açıklamada habere konu olan Anjiyo ünitesi kurulmasına yönelik talebin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 15.11.2022 tarih ve 95796091-449-658 sayılı yazlı ile Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne iletildiği, gelen cevap ile de Gümüşhane’nin ulaşım, sevk, iklim durumu ve hasta mağduriyetleri göz önüne alınarak Gümüşhane Devlet Hastanesine anjiyografi ünitesinin kurulması uygun görüldüğü hatırlatıldı.

Bunun ardından Sağlık Bakanlığı’nın Gümüşhane Devlet Hastanesine Anjiyografi Ünitesi kurulmasını yatırım programına alarak ihale sürecini başlattığı kaydedilen açıklamada, “Anjiyografi Cihaz Alım ihalesinin iptali kesinlikle söz konusu değildir. Anjiyografi cihaz alım ihalesi Sağlık Bakanlığımız tarafından merkezi alım kapsamında yapılacak olup, ihale süreci devam etmektedir. Devam eden bu süreç içerisinde Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz de Gümüşhane Devlet Hastanesinde kurulması planlanan Anjiyo Ünitesi yerinin projesini tamamlamıştır. Şunu belirtmek isteriz ki Gümüşhane Devlet Hastanesine Anjiyo ünitesi kurulması için süreç AK Parti İl Başkanlığımız ve Milletvekilimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir” denildi.

“Sahipsiz Gümüşhane” söylemini asla kabul etmedikleri, Gümüşhane’nin hiçbir dönem böyle bir ithamı hak etmediği, en üst düzeyde destek ve ilgi gördüğü kaydedilen edilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Gümüşhane sahipsiz değildir. Halkımız müsterih olsun, biz buradayız. Her zaman olduğu gibi Gümüşhane ve Gümüşhane halkı ile ilgili atılması gereken adımları atıyoruz, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. AK Parti ailesi olarak milletvekilimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımızla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde var gücümüzle gece gündüz demeden çalışmayı sürdürerek Gümüşhane’mizin hak ettiği hizmeti almaya devam etmesini temin edeceğiz.”

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara