DOKA’nın 144.yönetim kurulu toplantısı Gümüşhane’de yapıldı

Ev.Gümüşhane

DOKA’nın 144.yönetim kurulu toplantısı Gümüşhane’de yapıldı

Kaymakamlar değişti
Vali Tanrısever Köse’de
Gümüşhane’de ormanlara girişler yasaklandı

Ajansın idari ve mali işlerine yönelik hususların ana gündem maddesi olduğu toplantı Ramada Gümüşhane otelde gerçekleştirildi.

Toplantının başlangıcında konuşan DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Rize Valisi Kemal Çeber, toplantıda öncelikli olarak afet yönetimi hakkında bölgede işbirliğine dair konuların görüşüleceğini söyledi.

Sislerin arasından, tünellerden 2 saat içerisinde 4 iklimi bir arada yaşadıkları keyifli bir seyahatten sonra Gümüşhane’ye ulaştıklarını kaydeden Vali Çeber, ev sahipliği için Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’e teşekkür etti.

Pandemi dönemi nedeniyle DOKA yönetim kurulu toplantılarını biraz daha seyrek yaptıklarını ve afet yönetimi hakkında bölgede işbirliğine dair konuları görüşeceklerini kaydeden Vali Çeber, “İdari sınırların dışında ortak coğrafyamızda afetlerini etkisini bütünleşik şekilde yaşadığımız gerçeğiyle mücadelemizin de bugüne kadar olduğu gibi ortak bir çerçevede gerçekleştirileceği aşikardır. Bununla birlikte afet yönetimi konusunda bölgemizde daha etkin, verimli ve modern bir yönetimin uygulanmasında hangi alanlara odaklanılması gerektiği ve işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik öneriler ele alınacaktır” dedi.

Toplantının bir diğer gündem maddesinin de DOKA’nın 2022 yılı için planladığı faaliyetlerin görüşülmesi olduğunu ifade eden Vali Çeber, “Sonuç odaklı programlar çerçevesinde hazırlanan 2022 yılı çalışma programında yer alması planlanan faaliyetleri değerlendirdikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajanslar eliyle uygulanan merkezi düzeydeki destek programlarına ilişkin gelişmeler değerlendirilecektir” diye konuştu.

Toplantıya Rize Valisi Kemal Çeber’in yanısıra Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Giresun Valisi Enver Ünlü, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman katıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara