GÜ futsal takımı şampiyon oldu

Ev.Spor

GÜ futsal takımı şampiyon oldu

Finaller Gümüşhane’den geçiyor
Spor dünyasını yasa boğan ölüm
O formalar Filistin için satılacak

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası Kadın Futsal Bölgesel Ligine katılan Gümüşhane Üniversitesi kadın futsal takımı Erzurum Teknik Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi ile bulunduğu Erzurum grubunda ilk maçında Erzurum Teknik Üniversitesi karşısında 18-0 galip ayrıldı. 

İkinci maçında karşılaştığı Erzurum Atatürk Üniversitesi’ni de 14-1’lik skorla yenen Gümüşhane Üniversitesi kadın futsal takımı grubunu 6 puanla birinci sırada bitirerek süper lige yükselme maçları oynamaya hak kazandı. 

Şampiyon olan takımlara kupaları Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak tarafından verildi.

Kadın Futsal Takımını oluşturan oyuncuları tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversitemiz Kadın Futsal Takımı’nın bu başarısı bizleri gururlandırdı. Hem saha içinde gösterdikleri performansla hem de fair-play ruhuyla takımımızı en iyi şekilde temsil ettiler. Elde edilen şampiyonlukla da Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Bu başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Sporcularımızın başarısında pay sahibi olan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu akademik ve idari personelimiz ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’mıza teşekkür ediyorum. Bu zafer, sporun Üniversitemizdeki önemini bir kez daha göstermiştir. Sporun birleştirici gücüyle, daha nice başarılar elde edeceğimize inanıyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara