Ev.Gümüşhane

Gümüşhane Üniversitesi Geriledi!

MÜSİAD beklenen TKDK bilgilendirmesini yaptı
Un yüklü tır makasladı: 1 yaralı
Gümüşhane’deki Depremler Yedisu Fayına Stres Yükleyebilir

URAP Araştırma Laboratuarları tarafından 15 konu maddesi ele alınarak hazırlanan 2023- 2024 üniversite başarı sıralamasında Gümüşhane Üniversitesi 130. sırada yer aldı.

ODTÜ Enformatik Enstitüsü’ne bağlı “Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı” Türkiye’deki üniversitelerin 2023-2024 yılı üniversitelerin başarı sıralamasını yayınladı. Türkiye genelindeki tüm üniversiteler arasında yapılan başarı sıralamasında, Gümüşhane Üniversitesi geçtiğimiz seneye göre gerileme göstererek 120. sıradan 130. sıraya düştü.

URAP tarafından açıklanan verilere göre, Gümüşhane Üniversitesi’nin yanı sıra Doğu Karadeniz Bölgesinden hiçbir üniversite ilk 20’ye giremedi. Türkiye genelinde en başarılı üniversite Koç Üniversitesi olurken, bölgede bulunun üniversitelerde başarı sıralaması yükselen tek üniversite ise Trabzon Üniversitesi oldu. URAP tarafından yayınlanan verilere göre, Trabzon Üniversitesin başarı sırası ise geçen yıla göre beş sıra yukarı çıkarak 171. sıradan 166. sıraya yükseldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) ise geçen sene ki yerini koruyarak bölgenin en başarılı üniversitesi oldu. KTÜ 21. sırada yer alarak, Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan üniversiteler arasında başarı sıralaması en yüksek olan üniversite oldu. 

Bölgede ki diğer üniversitelerdi ise durum şu şekilde; Giresun Üniversitesi ise dokuz sıra gerileyerek 95. sıradan 104. sıraya geriledi. Avrasya Üniversitesi beş sıra gerileyerek 174. sıradan 179. sıraya geriledi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi de bir sıra gerileyerek 51. sıradan 52. sıraya geriledi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara