Gümüşhane’de şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği

Ev.Gümüşhane

Gümüşhane’de şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği

Kısıtlamalara sınav ve seçim ayarı
ArzularKabaköy’de su fiyatları 1 TL’ye indirildi
Millet Bahçesi İhalesi Onaylandı

Beyzade Restoran’da düzenlenen programa Vali Alper Tanrısever ve eşi Sema Tanrısever ile protokol üyeleri tam kadro katıldı.

İl Müftüsü Hüseyin Gün’ün akşam ezanını okuyup dua etmesinin ardından iftar sofrasında bir araya gelen şehit aileleri, gaziler ve yakınları hep birlikte oruçlarını açtı.

Programda konuşan Vali Tanrısever, kendilerini şereflendirdiği için şehit aileleri, gaziler ve yakınlarına teşekkür ederek hep birlikte şanlı Türk bayrağının her daim yükseklerde özgürce dalgalanmasını sağlamak için vatana hizmet ettiklerini söyledi.

Tüm şehit aileleri, gaziler ve yakınlarına sonsuz minnet ve şükranlarını sunan Vali Tanrısever, “Kıymetli şehit ailelerimiz canlarından öte sevdikleri biricik evlatlarını bu vatana, bu vatanın bekası için kurban ettiler. Kahraman gazilerimiz canlarını hiçe sayarak kanlarıyla bu vatana hizmet ettiler. Hepinizden Allah razı olsun. Bu vatan, bu millet sizleri hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak. İnşallah bundan sonra sizden sonra gelenler de sizleri örnek alarak bu vatanın birliği ve bütünlüğü için mücadele etmeye devam edecek. Bundan 109 yıl önce Çanakkale ruhuyla birlikte hep beraber kurtardığımız bu vatanı sizlerin sayesinde yine Türkiye Yüzyılı ruhuyla her daim ayakta tutacağız. Bunun için mücadele edeceğiz. Hepinize sonsuz minnet ve şükran sunuyorum. İnşallah daha güzel sofralarda daha nice birlik ve beraberlik ortamında beraber olmak dileğiyle hepinize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara