Gümüşhane Üniversitesi’nde Uluslararası Öğrenci Sayısı Artıyor

Ev.Gümüşhane

Gümüşhane Üniversitesi’nde Uluslararası Öğrenci Sayısı Artıyor

Şiran, Millet Bahçesine Kavuşuyor
Fener Rum Patriği Bartholomeos Süleymaniye mahallesinde
Karahanoğlu: Depreme karşı gereken önlemleri alacağız

Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğrenim gören Ekvator Gineli Jesus Alejandro, üniversiteyi tercih etme nedenlerini şöyle anlattı: “Gümüşhane Üniversitesi’nin Maliye Bölümü’nün iyi bir eğitim verdiğini biliyordum. Ayrıca, Gümüşhane’nin doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğine hayrandım. Üniversitenin kampüsünün de bu güzelliklerle iç içe olması beni cezbetti.”

Alejandro, Gümüşhane’de olmaktan çok memnun olduğunu belirterek, “Şehrin doğal güzellikleri muhteşem. Torul Şelalesi, Yedigöller, Karaca Mağarası gibi birçok doğal güzellik var. Şehrin tarihi de çok zengin. Gümüşhane Kalesi, Santa Harabeleri, Krom Vadisi gibi birçok tarihi yapı var. Gümüşhaneliler de çok sıcakkanlı ve misafirperver insanlar. Şehirde kendinizi güvende hissediyorsunuz” dedi.

Alejandro’ya göre Gümüşhane Üniversitesi’nde edindiği deneyimler kariyerini şekillendirdi

Alejandro, Gümüşhane Üniversitesi’nde edindiği deneyimlerin kariyeri için çok önemli katkılar sağladığını düşündüğünü söyledi. Öncelikle, iyi bir eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini geliştirdiğini, ikincisi, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak kişisel gelişimini sağladığını, üçüncüsü, üniversitenin bünyesindeki öğrenci topluluklarında çalışarak takım çalışması ve liderlik gibi becerilere sahip olduğunu belirtti.

Haber: Mecnun Bayezit

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara