İpekböcekçiliği eğitimleri başlıyor

Ev.Gümüşhane

İpekböcekçiliği eğitimleri başlıyor

Karşıyaka Mahallesi okuluna kavuşuyor
Şiran Diyanet Gençlik Merkezi faaliyetleri devam ediyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Masallar Bize Ne Anlatır?” Programı Yaptı

Almila Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin girişimleriyle hayata geçirilen proje kapsamında Bursa’dan gelecek uzmanlar 13-14 Mart tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında Gümüşhane’deki kadınlara eğitim verecek.

Gümüşhane Merkez, Kürtün ve Torul’da yaşayan kadınlara alım garantisiyle ek gelir elde edebileceği projenin bağlantılarını gerçekleştiren kooperatif başkanı Ayşegül Öznur Parlak, ipek böceğinin yetiştiriciliği ve bakımıyla ilgili tüm sürecin eğitimde anlatılacağını söyledi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirilecek eğitimin merkezi Bursa’da bulunan Kozabirlik yetkilileri tarafından verileceğini kaydeden Parlak, Merkez, Torul ve Kürtün’deki tüm kadınları bu eğitimlere katılmaya davet etti.

Bursa Kozabirlik ile işbirliği protokolü yaptıklarını, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün de destekleriyle süreci başlattıklarını ifade eden Parlak, ipekböcekçiliğinin Gümüşhane’de yeniden hayat bulacağını, kısa zamanda iyi gelir getiren bu projeyi yetişme şartları uygun olan Merkez, Kürtün ve Torul ilçesinde hayata geçireceklerini söyledi.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara