Yıldız: Altın bir şehir vaat ediyorum

Ev.Gümüşhane

Yıldız: Altın bir şehir vaat ediyorum

Gümüş sahasında gülemedi: 0-0
Gümüşhane’de SİNYAL operasyonu
Rektör Zeybek, 2021 yılını değerlendirdi

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olan Yıldız, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında Harşit gibi akan bir yılın sonuna, Kuşakkaya’dan doğan bir güneş gibi yeni bir yılın başına geldiklerini belirterek, “Bu yeni yılın şehrimize, ülkemize ve dünyamıza hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbimden savaşların ve afetlerin olmadığı, çocukların ölmediği, bolluk ve bereketin sağlıkla taçlandığı bir yıl niyaz ediyorum” dedi.

“2024 Gümüşhaneliler için sıradan bir yıl olmayacak”

2024 yılının Gümüşhaneliler için sıradan bir yıl olmayacağını kaydeden Yıldız, “Şehrimizin ikinci yüzyılının ilk belediye başkanını seçeceğiz. O da bizi ya gelecek yüzyılda modern bir Gümüşhane’ye taşıyacak ya da Tekke-Mescitli arasında sıkışıp kalacak bir kasabaya. Size Belediye’de birim amirlerinin yapması gereken kaldırım, su, yol, kanalizasyon gibi altyapı yatırımlarını projelerim olarak sunmadım ve sunmuyorum. Bunlar zaten bir Belediye Başkanının yapması gereken işler. Bizler de kısmet olur da o makama gelirsek bunları zaten rutin olarak gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Ben sizlere sizin çocuklarınızın ve torunlarınızın yaşayacağı altın bir şehir vaat ediyorum”

Yeni yılın ilk gününde en büyük projesini paylaşan Yıldız, şunları söyledi: “Ben sizlere sizin çocuklarınızın ve torunlarınızın yaşayacağı altın bir şehir vaat ediyorum. Bu şehri aşağı yukarı dere olarak ayırmadan, ilçeleriyle birlikte, beraber kalkındıracak olan bir projeyle gelecek yüzyıla taşıyalım. Bu şehrin doğu kısmında 100-150 bin nüfusu barındıracak, iskan edecek yeni yerleşim alanları planladık. Bugünkü Pirahmet Kavşağını merkez olarak aldığımızda, Yeniyol, Tekke, Pirahmet, Kale ve civar köyleriyle birlikte şehrin gelecek yüzyılında yeni bir yerleşim alanını coğrafyacılarla, jeologlarla, madencilerle ve çevrecilerle birlikte planladık. Şehrin batı aksında ise şu anki Mescitliyle Yeni Zigana Tüneli’ne kadar olan alanı başta turizm alanı olmak özere ticari bir alan olarak ilan edip bu bölgede potansiyel yatırımcılar için yatırım yapabilecek yasal altyapıyı hazırlayacağız. Yani ana hedefimiz şehrin batı kısmında istihdam, doğu kısmında ise iskan sağlayacağız.”

Bu projenin Oktay Yıldız’ın projesi değil şehrin projesi olduğunu ifade eden Yıldız, “Yeni yılda belediye başkanımız kim olursa olsun geleceğinize, bu hedeflere lütfen sahip çıkın. Hepinize Allah’a emanet ediyorum. Sevgiyle, bilgiyle” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara