Kürtün Kaymakamı ve Belediye Başkanından Rektörümüze Nezaket Ziyareti

Ev.Gümüşhane

Kürtün Kaymakamı ve Belediye Başkanından Rektörümüze Nezaket Ziyareti

Gümüşhaneliler, Tanzanya’da Yetim Çocukları Unutmadı
Başkanın hem çöp hem cevap isyanı
Fabrika gibi okul!

 

Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat ile Belediye Başkanı Enver Şen, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Ayvat ve Şen’in Rektörümüz Prof. Dr. Zeybek’e gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında güncel konuların yanı sıra Kürtün yöresinde özellikle kültürel miras olarak değerlendirilen el sanatları ürünlerinin yapımı ve tanıtımı konusunda da neler yapılabileceği hususunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şu sözlere yer verdi: “Kürtün Kaymakamımız Sayın Mustafa Ayvat ve Belediye Başkanımız Sayın Enver Şen’e öncelikle desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendileriyle birlikte Kürtün ’deki projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kürtün, Gümüşhane ilimizin turizm potansiyeli yüksek ilçelerinden biridir. Bu yöremiz Örümcek Ormanları, Çağlayandibi Şelalesi ve yaylaları gibi doğal turistik çekiciliklerin yanında somut olmayan kültürel miras ürünleri açısından da oldukça zengindir. Bu zenginlik unsurlarından birini de ahşap el sanatları ürünleri oluşturmaktadır. Kürtün ilçesinde kültürel miras unsuru olarak ahşap el sanatları ürünlerinin temel problemlerinin saptanması, tanıtılması ve pazarlanması amacıyla çeşitli akademik çalışmalar gerçekleştirmiştik. Hepimizin bildiği üzere geleneksel ahşap ürün yapım işleri ve demir işleri Kürtün ilçemizde sürdürülmeye çalışılmaktadır. İlçenin ormanlarla kaplı olması nedeniyle ve geleneksel olarak yöre insanımızın el sanatlarına yatkınlığı var. Özellikle ağaç işlemeciliğinde bunu görmekteyiz. Gümüşhane Üniversitesi olarak Kürtün ‘deki bu geleneksel el sanatları işlerini önemsiyor ve her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Gerek Kaymakamımız ve gerekse de Belediye başkanımızın desteğini daima yanımızda hissettik. Kendilerine hem desteklerinden hem de nazik ziyaretlerinden dolayı bir kez daha çok teşekkür ediyorum.”

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Kaymakam Ayvat ve Belediye Başkanı Şen tarafından Rektörümüze geleneksel el sanatları ürünleri hediye olarak takdim edildi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara