NEFES KREDİSİ 1 HAZİRAN İTİBARİ İLE UYGULANMAYA BAŞLADI

Ev.Gümüşhane

NEFES KREDİSİ 1 HAZİRAN İTİBARİ İLE UYGULANMAYA BAŞLADI

Rektör Zeybek yenilenen “Gümüşsu” fabrikasını inceledi
Torul’da yangın
Uğurcan’ın cansız bedeni bulundu

Covid-19 salgınının işletmeler üzerindeki etkisini hafifletmek üzere uygulanacak TOBB Nefes Kredisinin 1 Haziran itibari ile uygulanmaya başlandığını ileten GTSO Başkanı İsmail Akçay, Krediye müracaat etmek isteyen üyelerin, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi odamızdan veya odamız online belge sisteminden alınacak faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’na müracaat edebileceklerdir. Kredi Garanti Fonunu da (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacağını belirtti.

‘İLK 6 AY GERİ ÖDEMESİZ DÖNEM SONRASINDA 12 EŞİT PARÇADA GERİ ÖDENECEK’

Kredi ile işletmelere 6 ay tamamen ödemesiz dönem imkânı tanınacağını ifade eden GTSO Başkanı İsmail Akçay, “Kredi taksitleri ödemesiz dönem sonrası 12 eşit parçada ödenecek. Kredinin faizi yıllık yüzde 17,50 olacak. Krediden cirosu 10 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmeler faydalanabilecek. 2019 yılından sonra kurulmuş işletmelerde ise ciro kaybı şartı aranmayacak. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1 – 10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek” dedi.

Başkan Akçay, Nefes Kredisi’nin 8’inci kez hayata geçirilmesini sağlayan başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğluna, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ilgili bakanlarımıza KGF’ye teşekkürlerimi sunuyorum’ ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara