Şiran MYO öğrencisine başarı ödülü

Ev.Gümüşhane

Şiran MYO öğrencisine başarı ödülü

Böyle gidersek KIRMIZI’dan kurtuluruz
Bağlarbaşı’nın Yeni Muhtarı Fahri Ölmez’den Teşekkür Mesajı
İşte Mahalle nüfusları

Dereceye girenlerin çeşitli ödüller kazandığı yarışmada Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencisi Gaye Meryemoğlu “Hayali Arkadaşım” adlı eseriyle ödül almaya hak kazandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençleri yazmaya teşvik etmek, yetenekli gençleri ödüllendirmek ve edebiyat dünyasına genç yazarlar kazandırmak amacıyla düzenlenen öykü yarışmasının bu yıl ikincisi düzenlendi. Eserlerin temasının “Benim Çocukluğum” olarak belirlendiği yarışmada 13-17, 18-24 ve 25-29 yaş kategorilerinde toplamda bin 94 aday yarıştı. 

Düzenlenen yarışmada eserler yaratıcılık, olay örgüsü (kurgu), çevre ve karakter betimlemesi, üslup (dil ve anlatım), imla ve anlatım bozuklukları, sanatsal ifade yoğunluğu, kullanılan kelime dağarcığı kriterlerine göre değerlendirildi. 

Meryemoğlu’nu başarısından dolayı kutlayan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Üniversite olarak öğrencilerimizin eğitim-öğretim yönündeki başarılarının yanı sıra kişisel gelişimlerine de katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Öğrencimiz Gaye Meryemoğlu’nun kaleme aldığı ‘Hayali Arkadaşım’ adlı eser küçük bir çocuğun hayal dünyasını anlatmaktadır. Eserin ödüle layık görülmesi bizleri de hayli memnun etmiştir. Bundan dolayı da öğrencimizi tebrik ediyorum. Öğrencimizin başarısında pay sahibi olan Şiran Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz ve hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara