TEKNOFEST Bilgilendirme Sunumu Yapıldı.

Ev.Gümüşhane

TEKNOFEST Bilgilendirme Sunumu Yapıldı.

Gümüşhane’de ilk defa boyun diseksiyonu ameliyatı yapıldı
GÜ’de Dekan Atamaları Gerçekleştirildi
Seyyar Kantar Tartışması Gümüşhane’yi Karıştırdı!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar- Ge birimi Gümüşkod Kodlama Eğitimi Projesi kapsamında T3 Vakfı Yönetim kurulu üyesi Vakıf Müdürü Ömer Kökçam tarafından ilkokul, ortaokul, lise müdürleri, bilişim teknolojileri ve yazılım, teknoloji tasarım, matematik, fizik, kimya, biyoloji, sınıf, fen bilimleri branşındaki öğretmenlerine yönelik TEKNOFEST bilgilendirme sunumu yapıldı.

 Sunumda T3 Vakfı faaliyetleri, TEKNOFEST’in amaçları, gerçekleştirilen çalışmalar ve TEKNOFEST yarışma içerikleri hakkında bilgi verildi.

TEKNOFEST’e katılan illerin istatistiklerini de paylaşan Kökçam, Gümüşhane’nin nüfus, okul sayısı göz önüne alındığında katılım sayısı olarak ilk 10 il arasına girebileceğini de söyledi. Katılımlardan dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürümüz ve ekibine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2018 yılından itibaren GÜMÜŞKOD projesi kapsamında TEKNOFEST değer verdiğimiz, gurur duyduğumuz yarışmaların başında geliyor. 2019 yılında 2 projemiz finale kaldı ve TEKNOFEST’e katılmaya hak kazandılar. Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz  “İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışması “Sağlık” kategorisinde hazırladıkları “Epilepsi Nöbetlerinden Haberdar Olmak Mümkün mü?” projesi ile Türkiye 1.si olmuştur. TEKNOFEST Milli teknoloji hamlesi, tüm sınıf seviyelerinde projeler üretmeye, gençlerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla çalışmalara devam edileceğini söyledi. İlimizde kodlama ve robotik faaliyetlerin yürütülmesi, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmak amacıyla 25 kodlama atölyemiz bulunmaktadır. Her geçen yıl da kodlama atölyesi sayımız artmaktadır. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda ciddi dereceler elde eden okullarımız bulunuyor ve bizi gururlandırıyorlar. Bu yıl TEKNOFEST 28 Şubat tarihine kadar başvuruları devam edecek olup İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin katılabileceği teknoloji yarışmaları bulunmaktadır. Ömer Kökçam Bey’e katılımlarından dolayı teşekkür etti.

İlki 2018’de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen önemli bir etkinliktir.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara