Türk Kadınlar Birliğinden kahvaltı programı

Ev.Gümüşhane

Türk Kadınlar Birliğinden kahvaltı programı

Gündoğdu, memleketinde Memur-Sen ailesiyle buluştu
Maçka’dan Kürtün’e acı haber
NEFES KREDİSİ 1 HAZİRAN İTİBARİ İLE UYGULANMAYA BAŞLADI

Sema Doğan Yaşam Alanında gerçekleştirilen programda bol bol sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekildi.

Programda konuşan Türk Kadınlar Birliği Gümüşhane Şubesi Nermin Dabağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün kadınların tarih boyunca mücadele ettiği haklarını hatırlamak, kutlamak ve ileriye taşımak için bir fırsat sunduğunu söyledi.

Kadınların tarih boyunca toplumun temel taşları olduklarını hatırlatan Dabağ, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır. Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında bugün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır. Ancak, hala birçok alanda eşitsizlikler ve adaletsizliklerle karşı karşıyadırlar. Bu nedenle, kadınların toplumda hak ettikleri yeri alabilmeleri için sürekli olarak çalışmamız ve mücadele etmemiz gerekmektedir. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur” dedi.

8 Mart’ın öneminin sadece 24 saatlik bir süreyle sınırlı olmadığını vurgulayan Dabağ, “Kadınların toplumdaki yerinin her zaman hatırlanması ve desteklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, bugünü bir kutlama günü olmakla beraber bir farkındalık günü olarak da görmeliyiz. Bu özel günde tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği güzel günler temenni ediyorum. Şehrimizdeki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara