Ve Anjiyo Ünitesi açıldı

Ev.Gümüşhane

Ve Anjiyo Ünitesi açıldı

Karacasu’ya Gümüşhaneli Kaymakam
Tersun Tüneli İhaleyi Bekliyor
Gümüşhane’de boykot büyüyor

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Av.Celalettin Köse’nin Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşmesinin ardından geçtiğimiz Kasım ayında müjdesini verdiği, kurulumuna da 15 Aralık 2023 tarihinde başlanan milyonlarca liralık anjiyo ünitesinde tüm çalışmalar tamamlanarak bugün itibariyle vatandaşların hizmetine sunuldu.

En son teknoloji ürünü milyonlarca liralık makinelerin Almanya’dan getirilerek kurulumuna başlanan ve yoğun bakım ünitesinin hemen yanında yapılan anjiyo ünitesi cihazlarının kurulumunun tamamlanmasının ardından Gümüşhane’deki ekibin eğitim almasıyla birlikte anjiyo ünitesi eksiksiz olarak Gümüşhane Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı.

AK Parti Milletvekili Av. Celalettin Köse de Belediye Başkanı Ercan Çimen ve beraberinde heyetle birlikte hastaneyi ziyaret ederek yeni hizmete açılan anjiyo ünitesinde incelemelerde bulundu, ilk anjiyo hastası olan Cuma Demir’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Anjiyo için Trabzon yollarında zaman kaybetmekten kurtulduk”

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatma Hicran San ve diğer yetkililerden anjiyo ünitesi hakkında bilgiler alan Milletvekili Köse, Gümüşhaneli hemşehrilerini anjiyo için Trabzon yollarında zaman kaybetmekten kurtaracaklarını söylediklerini hatırlatarak, “Çok şükür bugün tarihi bir güne Gümüşhane Devlet Hastanesi tanıklık ediyor. İlk anjiyo hastası bugün inşallah burada şifa bulacak. Uzun uğraşlar sonucunda, yakın takip sonucunda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile birçok kere birebir görüşmelerimiz neticesinde Gümüşhane Devlet Hastanesi’ni, ilimizi anjiyo ünitesine kavuşturduk. Biz çok mutluyuz” dedi.

“Gümüşhane’nin çehresi değişiyor”

Amaçlarının Gümüşhane’de yaşayan insanların kaliteli sağlık hizmeti alması, çevre vilayetlere gitmeden bütün sağlık hizmetlerini yerinden, bulundukları yerden, buradan karşılamaları olduğunu dile getiren Köse, “Hastane yönetimiyle de konuştuk. İl dışına sevk ne kadar az olursa bizim hemşehrilerimiz o kadar çok rahat edecekler. Çok kaliteli bir ekip var burada. Başhekimiyle, idari personeliyle, kardiyoloji doktorlarıyla, sağlık müdürümüzle hep birlikte büyük bir özveri içerisinde gayret ediyorlar. Ben Gümüşhane Devlet Hastanesi’nin sağlıkta çağ atladığını, önümüzdeki günlerde daha yeni hizmetlerle buluşacağına inanıyorum. Bu doğrultuda gayret gösteriyoruz. Bu hizmetler Türkiye Yüzyılında Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla Sağlık Bakanımızın gayretleriyle gerçekleşen işler. Gümüşhane’nin çehresi değişiyor. Gümüşhane’yi biz sadece sağlıkta değil, ulaşımda, turizmde, eğitimde her alanda kalkındırma gayreti içerisinde olacağız. Bu doğrultuda da çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum”

Konuşmasında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya özel olarak teşekkür eden Milletvekili Köse, “Ben bu hizmetin Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde gelmesinde katkıları olan Sağlık Bakanımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Ne zaman görüşsek, Gümüşhane’nin bir ihtiyacını kendisinden talep etsek her zaman böyle hüsnü niyetle Gümüşhane’ye büyük bir destekle taleplerimize cevap vermiştir. Gerek anjiyo ünitesinde gerekse de önemli branşlardaki doktor atamalarında bize çok destek oldular. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Günde 10 hasta anjiyo yapabiliyoruz”

Özellikle kalp krizi geçiren hastaların yarım saat içerisinde müdahale edilme gereksinimleri olduğunu hatırlatarak anjiyo ünitesinin kendileri ve hastaları için çok kıymetli olduğunu ifade eden Başhekim Op. Dr. Fatma Hicran San, gün içerisinde 10 hastanın anjiyo yapılma kapasitesi olan tesisle birlikte çevre il ve ilçelerden sevk alabilecek durumda olduklarını söyledi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara