Yalçın, DSİ Şube Müdürü oldu

Ev.Gümüşhane

Yalçın, DSİ Şube Müdürü oldu

Yaylalara Göç Şöleni Başladı!
3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi tamamlandı
Yardım Kömürleri Karaborsaya Düştü!

 

Uzun yıllardan beri bu görevi yürüten Ümit Yayla’nın Devlet Su İşleri (DSİ) 22.Bölge Müdür Yardımcılığına atanmasının ardından Gümüşhane Şube Müdürlüğüne de aynı kurumdaki Jeoloji Mühendisi Baki Yalçın atandı.

Kurumda uzun yıllardan beri görev yapan ve kentin hemen her noktasını karış karış bilen Yalçın, yeni görevine başlarken ilk hayırlı olsun ziyareti de DSİ Bölge Müdürü Fatih Kişi ve Bölge Müdür Yardımcısı Ümit Yayla gerçekleştirerek yeni görevinde başarılar diledi.

Baki Yalçın kimdir?

1964 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk-orta-lise tahsilini Gümüşhane’de tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl burslu olarak DSİ’de göreve başladı.

1990 yılında Ankara’da kısa dönem olarak askerliğini tamamladı.

2008-2012 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

1988 yılından beri Devlet Su İşleri’nde; baraj, gölet, sulama, taşkın koruma, atık barajı ve HES gibi büyük projelerin planlama ve inşaat aşamalarında mühendis olarak çalıştı.

İlimizde dernek, vakıf, spor kulübü ve Mühendisler odası gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı.

Yabancı dili İngilizce olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara