Akçay: “Kadın Kooperatiflerimize Daha Fazla Sahip Çıkmalıyız’

Ev.Ekonomi

Akçay: “Kadın Kooperatiflerimize Daha Fazla Sahip Çıkmalıyız’

Prof.Dr. Ayaydın, Gümüşhane’nin ekonomi kitabını yazdı
Yapılandırma için zaman daralıyor
Kurban Bayramı öncesi gıda denetimleri sıkılaştı

Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gümüşeller Kadın Kooperatifini ziyaret ederek, Kooperatif yetkilileri ile görüşen Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kooperatif Genel Kurulunun hayırlı olmasını dileyerek Kooperatif Başkanı seçilen Yüksel Kandemir’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileklerini iletti.

Gümüşeller Kadın Kooperatifinin verdiği hizmetler ile şehrimizde bir marka yarattığını belirten GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane olarak kadınlarımızın üretime ve istihdama katıldıkları bu tür kooperatiflerimize daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı.

Gümüşhane kurulan kadın kooperatif sayısının her geçen gün arttığını ve bunun mutluluk verici bir duygu olduğunu ifade eden Başkan Akçay; “Devletimizin sağladığı teşvikler, kurumlarımızın desteği ve kadınlarımızın cesareti ile kurulan bu kooperatifler, kadınlarımızın üretim ve istihdama katılmaları açısından çok büyük bir öneme sahip. Üreterek ekonomiye katkı sağlamak isteyen kadınlarımıza öncülük eden bu kooperatiflerimiz ülkemizde önemli bir katma değerin oluşmasını sağlıyor. Kadınlarımızın bir araya gelerek kurdukları bu kooperatiflerde, ortaya koydukları her eser, sevgileri, emekleri ve özverileriyle üstün bir değer kazanıyor. Kooperatifler ayrıca kadınlarımız için bir etkileşim, fırsatlara erişim ve dayanışma imkânı da sağlıyor. Bizlerde bunun farkında olarak ilimizdeki tüm kadın kadın kooperatiflerimizi gücümüz yettiğince desteklemeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Gümüşeller Kadın Kooperatifinin kurulduğu günden itibaren çok güzel hizmetlere imza attığını dile getiren Akçay, “ Bunun en güzel örneği de şehrimize kazandırdıkları içinde bulunduğumuz bu güzel ve değerli işletmedir. Hizmet sektörü zor bir sektördür. Hizmet sektöründe, müşteriye sürekli yenilik sunmak, müşteriyi memnun etmek ve işletmenin sürekliliğini sağlamak çok önemlidir. Biz biliyoruz ki kadın isterse ve inanırsa her şeyi başarır. Kooperatif üyelerimizi ve yöneticilerini de yakından tanıyan birisi olarak kendilerinden gurur duyduğumu belirterek bu konuda diğer kadınlarımıza da rol model oldukları için kendilerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Unutmayalım bu şehirde üreten, istihdam sağlayan, hizmet veren her işletme aynı zamanda tüm Gümüşhanelilerindir. Bunun için bizlerde bu işletmelerimize gerekli desteği vermeli ve karşılığında onlardan daha iyi hizmetler beklediğimizi de göstermeliyiz. Gümüşeller kooperatifimizin gerçekleştirilen genel kurullarının hayırlı olmasını diliyor, Kooperatifimizin yeni Başkanı Yüksel Kandemir’e ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyor, eski yöneticilerimize de verdikleri değerli emekler için şehrimiz adına teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara