“Altın Kalpli İnsanların Şehri Gümüşhane” dünya markası olacak

Ev.Gümüşhane

“Altın Kalpli İnsanların Şehri Gümüşhane” dünya markası olacak

Aslan: 2023-2024 Adli Yılı’nı bu sene de kaygıyla karşılıyoruz
Zigana da Işık Yıl Sonu Görünecek
Gümüşhane’de karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen turizm toplantısının moderatörlüğünü yapan eğitimci-yazar Hasan Pir’in bu önerisinin ardından Belediye Başkanı Ercan Çimen, yaptığı açıklamayla tescil sürecinin başlatıldığını söyledi.

İnsanlarındaki güzel özellikler nedeniyle tarih boyunca hep övgü ile anılan Gümüşhane, 2014 yılında Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ilk başkanlığı döneminde Gümüşhane’nin slogan logosu olarak kullanılmaya başlayan “Altın Kalpli İnsanların Şehri Gümüşhane” söylemi artık bir dünya markası olma yolunda.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Gümüşhane’nin adı “Gümüş’le özdeş olsa bile, insanı tarih boyunca hep “altın” olmuştur. Gümüşhane altın kalpli insanlar yetiştirmiştir. Padişah Hocası Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri bunun en açık örneğidir. Tüm Türkiye, şehrimizle ilgili bu söylemden dolayı Gümüşhane’yi altın kalpli insanların diyarı olarak tanıdı. Şimdi ise biz, tüm dünyaya bu slogan logo ile Gümüşhane’yi tanıtacağız. Gümüşhane’nin altın kalpli insanların yaşadığı şehir olduğunu tüm dünyaya duyuracağız. Bununla ilgili olarak önümüzdeki günlerde gerekli mercilere tescil müracaatımızı yapacağız. Google dahil tüm arama motorlarına da bu söylemlerimizi gönderip işlenmesini sağlayacağız. Şimdiden dünya markamız hayırlı olsun” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara