Ateş: Hayalci olmadan yaşanabilir bir kent hayalimiz var

Ev.Siyaset

Ateş: Hayalci olmadan yaşanabilir bir kent hayalimiz var

Başkan Çimen: AK Parti dolu dizgin zafere koşuyor
Mottomuz; KOBİ, Tarım ve Turizm
Ateş: Gümüşhane’de tarih yazacağız!

Yaptığı açıklamada mevcut belediye başkanı ve adaylara bir dizi eleştirilerde bulunan Ateş, seçim süreçlerinde seçim ekonomisinin dilinin seçmenin oy verme davranışını etkilemek üzerine kurgulandığını ifade ederek, bunun da olabildiğince fazlaca vaatle sağlandığına şahit olduğunu ve bu durumdan rahatsızlığını dile getirdi. 

Bu durumun temelde merkezi seçimlerde geçerli olabileceğini fakat bu seçim vaatlerinin de ülke ekonomisini kötü duruma soktuğunu belirten Ateş, “Bugün vatandaşımızın ekonomik durumu ortada iken, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile Merkez Bankamız sıkı para politikaları ile Milletimizi darlamışken kısa bir süre kalan yerel seçimlerde adayların bol keseden vaatleri, kaynağı olmayan hayali projeleri seçmenin önüne koyması insanımızı aptal yerine koymaktır diye devam etti. Biz İYİler hareketi olarak bu tür kurgu ve vaatlerden uzağız. Siyasetimizi ülke gerçekleri ve insanımızın istekleri doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyoruz. Zira bizim insanımız zekidir, ferasetlidir, tartmayı iyi bilir. Kimin neyi nasıl yapabileceğinin farkındadır. Bol keseden atanlara, karın doyurmayan yalanlara, içi boş sanal projelere artık prim vermeyecek ve kendisini aldatmaya yönelik bu eylemlere 2.sarıdan kırmızı kart verecektir. Ben buna inanıyorum” dedi.

Özellikle Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının vaatlerinin merkezi hükümeti bile gölgede bırakacak şekilde olduğunu dile getiren Ateş, “Milyonlarca toplu konuttan bahsedenler 22 yıllık iktidarlarında yapamadıklarını yapacaklarını söylüyorlar. Emeklilere sosyal destek vadedenler, TBMM’de emeklilerimizin durumunu iyileştirmeye yönelik grup önergemizi AK Parti ve MHP blok oylarıyla reddediyorlar. Bu ve benzeri milletimizin dertlerini çözecek olan önergeleri reddeden İktidar Milletvekilleri aday oldukları illerde bol keseden atıyorlar. Zannediyorlar ki bu Millet hiçbir şeyin farkında değil. Bu vaat hastalığı maalesef ilimizde aday olan AK Parti ve MHP adaylarına da bulaşmış. Değerli hemşerilerim; 10 yıldır Gümüşhane Belediyemizi yöneten siyasi anlayış iktidar belediyesi değil mi? İktidar partisine ait belediye Türkiye ekonomisi güçlü iken, iktidar Belediyesi olarak daha kolay kaynak bulabilecekken yapamadığını bu ekonominin çöktüğü zamanda mı yapacaklar. Mevcut Başkan, Belediye bütçesi ile yapılamayacak işlere girişmez ve konut projesini TOKİ’ye devir için çabalamaz ve projeyi vakitlice teslim ederdi en azından. Bugün iktidar Belediyesinin yıkıp yapamadığı terminal binasına yeni AVM yapacağını söyleyen Cumhur ittifakının küçük ortağının bu işi hangi para ile, hangi imkanlarla yapacağını halkımıza açıklaması gerekir… Ya şehrin en güzel yerinde güzel bir eser olarak inşa edilen Modern Pazar Yeri’nin ranta dönüştürülerek halktan koparılmasına, bununla da kalmayıp iş merkezinin ve altındaki otoparkın yıllarca atıl bırakılmasına ne demeliyiz. Yer sıkıntısı ve otopark sıkıntısı yaşanan bir kentte bu durumu nasıl açıklayabiliriz? Gelelim MHP adayına. Afiş ve pankart yarışı sayesinde hemşehrilerimizin ve bu şehirde yaşayanların birçoğu incelemiştir proje tasarımlarını. Yani diyor ki MHP adayı AK Partili belediyenin eksik bıraktıklarını ben tamamlayacağım, yapamadıklarını ben yapacağım. Yani siz yapamadınız, beceremediniz diyor, bununla yetinmiyor belediye bütçesi ile yapılamayacak daha büyük projeleri gerçekleştireceğim diyor. Hangi para ile sorusunun karşılığı yok maalesef. Büyük resme baktığınızda il bazında 81 ilde iktidar ortakları esip savuruyor. 22 yıldır neden yapmadınız, elinizi tutan mı vardı. Ya Hu siz hükümet ortakları değil misiniz?” diye konuştu.

İYİ Parti olarak kaynak oluşturacak projeleri, bu şehirde yaşayan insanların sorunlarına çözümleri olduğunu kaydeden Ateş, “Küçük dokunuşlarla halkımızı memnun edecek önerilerimiz var, her şeyden önce verdiğimiz sözü tutacak ferasetimiz, insanımıza gösterecek sıcak ilgimiz var. Hayalci olmadan yaşanabilir bir kent hayalimiz var. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için siz değerli hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara