Prof.Dr. Süleyman Öztürk unutulmadı

Ev.Gümüşhane

Prof.Dr. Süleyman Öztürk unutulmadı

Gümüşhane’ye 12’si uzman 30 doktor atandı
Tuğlu’nun acı günü
Gümüşhane’de Yayla Sezonu Başladı

2022 yılında vefat eden Öztürk’ün anısına vasiyeti üzerine emekli Milli Eğitim Müdürlerinden gazeteci, yazar Yusuf Sadık tarafından düzenlenen iftar programı Gümüş Pide Salonunda gerçekleştirildi.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, milli eğitim çınarları ve gazetecilerin katıldığı programda konuşan Yusuf Sadık, programı Öztürk sağ iken de yaptıklarını hatırlatarak vasiyeti üzerine bu programları yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Prof.Dr. Öztürk’ün vefat edene kadar Gümüşhane’deki üniversite öğrencilerine, hayır kurumlarına ve yardıma muhtaç ailelere yardım ettiğini, yarım asır kaldığı ABD’de içindeki Gümüşhane sevgisinin hiç azalmadığını kaydeden Sadık, “En son yaptığımız iftar programında kendisi sağdı ama şuanda aramızda yok. Onu unutmamak için, yattığı yerde rahat etmesi için böyle bir iftar programı düzenledik. Her birinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürk’ün Gümüşhane’nin dertleriyle dertlenen bir isim olduğunu ve iftar programındakilerin de aynı gayede buluştuklarını kaydeden Sadık, davetlerine icabet eden herkese teşekkür etti.

Yapılan duanın ardından ezan okunmasıyla oruçlarını açan katılımcılar da programı düzenleyen Sadık’a teşekkür ederek, merhum Öztürk’e Allah’tan rahmet diledi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara