Bisikletiyle Karabağ’a gidiyor

Ev.Gümüşhane

Bisikletiyle Karabağ’a gidiyor

Zorlu son yolculuğuna uğurlandı
Vali Tanrısever’İ Bekleyen En Önemli Konu Turizm
Danıştay Üyesi Tunç’un Acı Kaybı

Antalya Akdeniz Üniversitesi Kamu Hukuku alanında doktora öğrencisi İran’ın Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan Tebriz’li 27 yaşındaki Ali Hamzehzade, Güney Azerbaycan’ı tanıtmak ve Karabağ’ın bağımsızlığı kutlamak amacıyla Antalya’dan Karabağ’a kadar pedal çevirmeye karar verdi.

21 Temmuz’da Antalya’dan yola çıkan Hamzehzade, yaklaşık bin 200 kilometrelik parkuru kat ederek Gümüşhane’ye ulaştı. Torul ilçesinde bir gece konaklayan Hamzehzade, Torul Kaymakamı Ömer Said Karakaş’ı da ziyaret etti. 

Kaymakam Karakaş, çıktığı yolda Hamzehzade’ye başarılar dileyip tebrik ederek Torul’da Karaca Mağarası, Torul Kalesi Cam Seyir Terası, Limni Gölü Tabiat Parkı gibi önemli turizm alanlarını gezmesini sağladı.

Yolculuğu esnasında yapılan yardımlarla Güney Azerbaycan ve İran’ın başka bölgelerinde Türk olmalarına rağmen Türkçe eğitimden mahrum kalan insanlara Türkçe kitap hediye edeceğini kaydeden Hamzehzade, Torul’da kendilerini ağırlayan ve ilgisini eksik etmeyen Kaymakam Ömer Said Karakaş ve ilçe sakinlerinden Kerim Yılmazer’e teşekkür etti.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara