Ev.Gümüşhane

10 Kasım mesajları

Turizm İçin Dev Hamleler
Gümüşvadi İndirime Gitti…
Çağlayandibi Şelalesi ziyaretçilerine doyumsuz bir manzara sunuyor

VALİ ALPER TANRISEVER

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Aziz Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanı olan Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, saygın bir lider ve komutan olarak, Cumhuriyetimizi her biri tarihe altın harflerle yazılan zaferlerin ve büyük istiklal mücadelesinin sonucunda inşa etmiş, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmıştır. Kısa bir süre önce Cumhuriyetin 100. yıldönümünü büyük bir iftiharla kutlayan milletimiz, aynı inançla istikrar içinde güçlenmekte, büyümekte ve geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bugün, çağdaş ve demokratik karakteri ile bölgesinde ve dünyada saygın bir ülke konumunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında, bir asrı deviren cumhuriyeti her türlü baskıya, darbeye rağmen ayakta tuttuğu demokrasisiyle ilelebet yaşatacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle yad ediyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Çimen, Atatürk’ün askeri ve siyasi kişiliğiyle önemli bir devlet adamı olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “10 Kasım, sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nu anlama ve bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet gelecek nesillere teslim etme mücadelemizi tazelediğimiz gündür. Bugün, Türk milletinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye’nin büyük lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünü, saygı ve özlemle anıyoruz.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve siyasi kişiliğiyle önemli bir devlet adamı olduğunu belirten Başkan Çimen, “Kararlı, istikrarlı ve başarılı devlet adamları gelecek nesillere önemli miraslar bırakırlar. Türkiye’yi bağımsızlık mücadelesiyle aydınlık bir geleceğe taşıyan, çağdaşlaşma ve modernleşme yolunda büyük adımlar atan bir liderdir. Onun önderliğinde, Türk milleti, bağımsızlığına kavuşmuş, yeni bir devlet kurmuş ve laik, demokratik ve çağdaş bir Türkiye’yi inşa etmiştir. Bugün, Atatürk’ün bize bıraktığı mirası yaşatma ve daha da ileriye taşıma sorumluluğunu hissediyoruz. Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, Türkiye’nin geleceğini güçlendirmek için en büyük görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Bugün, ülkemizi çağdaş bir cumhuriyet olarak eğitimden kültüre, sanattan bilime her alanda yeniden inşa eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümündeyiz. 

85 yıl önce milletimizin bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için büyük fedakârlıkta bulunan bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ilkeleriyle temel değerlerimizi şekillendirmeye devam ediyor. Vefatının 85’inci yıldönümünde büyük bir özlemle andığımız Ulu Önder, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin lideriydi. Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir gurur ve sevinçle kutlarken millet olarak tek vücut olmak, birlikte daha büyük başarılar elde etmemize vesile olacaktır. 

Gümüşhane Üniversitesi olarak Büyük önderimizin hatırasını yaşatmak için Türkiye Cumhuriyeti’ni 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine uygun bir vizyona; Türkiye Yüzyılı hedefimize taşımaya gayret göstereceğiz. Bu uğurda katma değer yaratacak ve evrensel kültürle bütünleşerek geleceğe yön verecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde, daha aydınlık bir geleceğe doğru yürümeye devam edeceğimizin inancı içerisindeyiz. Çünkü O’nun öğretilerine sahip çıkmak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e en büyük vefa borcumuzdur.

Bu vesileyle de Cumhuriyetimizin değerlerine olan inancımızı yineleyerek, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıldönümünde sevgi ve saygı ile anıyor, vatan için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
 

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

“Hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk milletine olan inancından ve güveninden alan Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı Cumhuriyet meşalesi 100. yıldır ülkemizi, milletimizi ve dünyamızı aydınlatmaya devam etmektedir. 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin getirdiği değerleri korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin en asli görevi olmalıdır. Ülkemizi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koymuş olduğu hedefimiz olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya ve birlik olmaya devam etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmekten asla şüphe etmemiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ

“Türkiye Cumhuriyeti’mizin bânisi, yalnızca Türk tarihi değil, dünya tarihi açısından da en müstesna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. 

10 Kasım; Türk Milleti için Atatürk’ü Anma Günü olduğu kadar, onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı da gösterme günüdür. Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile milletine emanet ettiği Cumhuriyetimiz; onun ifade ettiği gibi ilelebet payidar kalacaktır. 

Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı ve 100. yılına gururla ulaştığı Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak ve daha ileriye taşımak azim ve kararlılığını her daim yüreğinde taşımaktadır. 

Ülkemiz bugün; ekonomik, politik, anayasal, adalet, liyakat, dışpolitika, sağlık, eğitim, tarım, üretim, gelir dağılımı, enflasyon, geçim zorluğu, yoksulluk-yolsuzluk ve yasaklar, kişisel hak ve hürriyetler başta olmak üzere; her alanda büyük kriz ve kaos içerisindedir. Bu koşullarda; “Fikrimizin Rehberi” olan kurucu önderimiz Atatürk’ün ilkelerine ve bize gösterdiği hedeflere dört elle sarılmalıyız. 
Yalnız 10 Kasımlarda değil, her daim, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar hatırlanmalıdır.

Bugün yapılması gereken; Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” fikrinden hareketle, onun mirasını geleceğe taşıyabilmektir.

Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve İstiklal Savaşımızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara