Burası Gümüşhane; “Adalet Sarayı Değil Yamalı Bohça”

Ev.Gümüşhane

Burası Gümüşhane; “Adalet Sarayı Değil Yamalı Bohça”

Gümüşhane’ye Rus İHA’sı Düştü
Gümüşhaneli Oda Başkanı Ekrem Sarı’dan Karayollarına Tepki!
Çoruh EDAŞ’tan 54 milyonluk yatırım

Gümüşhane Barosu Başkanı Avukat Metin Aslan, Bölgenin en eski adliyelerinden birisinin bulunduğu Kelkit’e acilen yeni bir adliye binasının yapılması gerektiğini söyledi.

Kelkit Adliye Binasının adeta yamalı bohça gibi olduğunu söyleyen Baro Başkanı Aslan, Kelkit adliye binasının yetersizliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kelkit adliye binası çok yetersiz, Küçücük bir odada 3-4 kişi çalışıyor. Bu durum son derece sağlıksız. Türkiye’nin en ücra köşelerinde dahi yeni adliye binaları yapılmasına rağmen İlçemiz Kelkit’te halen bu konuda ciddi bir çalışma yoktur” dedi.

Baro avukatlarının rahatça çalışabilecekleri bir odaları dahi olmadığını kaydeden Aslan, ” Avukatların bekleme odaları yetersizdir. Hakim-savcı odaları kullanılmaya elverişli değildir. Duruşma salonları son derece yetersiz olup klimasız boğuk odalarda adalet aramaya çalışıyoruz. Adliye binamız çok yetersiz vaziyettedir. Köklü çözüm yerine kısmi tamiratlarla idare edilmeye çalışılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kelkit’e yeni bir adalet sarayının inşası için Siyasilerden duyarlılık beklediklerini belirten Aslan, “İlçede Hakim ve Savcı sayısı ile birlikte adliyelerdeki memur ve katip sayısının da artırılması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Adliyede engelli vatandaşlar için iniş ve çıkışların çözüme kavuşturulması gerekir. Gümüşhane’nin en büyük ilçesi Kelkit de yeni bir adliye binası yapılmalıdır. Adliye binasında duruşmasını saatlerce bekleyen insanımız çok rahatsız olmakta” diye konuştu.

Ayrıca Vatandaşların kullanabilecekleri lavabolar olmadığına dikkat çeken Aslan, “Vatandaşlarımız üst üste istiflenmiş bir vaziyette duruşma sıralarını beklemekte. Koridorlar çekilmez bir hal almaktadır. Duruşmasını bekleyen insanlar adeta çileden çıkıyor. Adliyeler milletin aynasıdır, bu konuda Kelkit’in bir an evvel hak ettiği yere kavuşturulmasını talep ederek, Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı, Gümüşhane Milletvekilleri, siyasetçiler ve bürokratların ivedi bir şekilde çalışma başlatmalarını talep ediyoruz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara