CHP 98 yaşında

Ev.Gümüşhane

CHP 98 yaşında

Türk Sağlık-Sen’in yeni başkanı Ciğerci oldu
MÜSİAD Gümüşhane’de bayrak değişimi
Yavuz TİP’ten milletvekili aday adayı oldu

CHP İl Başkanı Bedri Ağaç ve parti yöneticileri kutlama programı kapsamında ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından partililere seslenen İl Başkanı Bedri Ağaç, burada yaptığı konuşmada “Biz, egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçiyiz. Cumhuriyetçilik, ‘köle’nin yerini ‘yurttaş’ın almasıdır. Yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas bizim için Atatürk’ün Altı ok’unda bulunmaktadır. “Milliyetçilik” anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gibi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır. “Yurttaş” olmanın “Yurtseverliğimizin” nişanesidir.  Kimsesizlerin kimsesi olan Halkçılık düşüncesi eşlik eder fikrimize… Biz, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyenleriz. Devletçilik, özel yarar ile toplum yararının dengesi için en önemli ve vazgeçilmez kamusal güvencemizdir. Kendi özel faydasını toplum faydasının üstünde tutan büyük çıkar grupları dini siyasallaştırarak, istismar etmektedir. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır devletçilik. Dayanışmanın, komşusu açken tok yatamamanın, çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülkenin hayalidir… Laiklik ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir. Ulusal bütünlüğümüz önünde en büyük tehditlerden biri siyaset alanındakilerin -bugünkü gibi- dini istismar etmesidir.  Bizler devrimcileriz… Devrimcilik, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, kavmiyetçiliğin; ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupların; din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehiridir” dedi.

Bu ilke ve değerlerinin tarihsel ve felsefi birikiminin güvencesi olan CHP’nin 98 yaşında olduğunu ifade eden Ağaç, “98 yaşındaki koca çınarımız, yukarıda sıraladığım Altı Ok’un değerleriyle, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyor. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla; sizleri, tüm yol arkadaşlarımı; Altı Ok’u ikinci yüzyıla taşıyacak tüm Parti kadrolarımızı selamlıyorum. Bizlerin üstün gayretleri ile karanlık yenilecektir. Biz kazanacağız.  Kurtuluş Şavaşımızın büyük önderi, partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarını; rahmet ve şükranla anıyor; hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Anıt önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından 15 Temmuz Zafer Meydanında stant açıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara