Facebook ile Verilerini Paylaşmayanlara WhatsApp Yok!

Ev.Teknoloji

Facebook ile Verilerini Paylaşmayanlara WhatsApp Yok!

iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!
Oppo A1x Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı
Bir WhatsApp Hesabı Artık Birden Fazla Telefonda Kullanılabilecek

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan Whatsapp Inc., kullanıcılarına yaptığı bir duyuru ile “Gizliliğinize saygı duyuyoruz, WhatsApp’ı sizin hakkınızda olabildiğince az bilgi sahibi olmak amacıyla kurduk. Facebook ile ortaklığımızı bağımsız bir şekilde çalışmaya devam ederek sürdüreceğiz. Temel değerlerimiz ve inançlarımız değişmeyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu konuşmanın ardından geçen 2. yılın sonunda WhatsApp kullanım koşulları, Facebook ile varsayılan olarak veri paylaşımına başladı. 2016 yılında yapılan bu duyurunun temeli, Facebook ile daha fazla koordinasyon sağlayarak, kullanıcıların hizmetleri ne sıklıkla kullandığına ve WhatsApp’ta spam ile mücadeleye etmeye dayandırılmıştı. Ama varsayılan bu veri paylaşımı o dönem kullanıcıların inisiyatifine bırakılmış ve 30 gün süre tanınarak bu veri paylaşımını reddetme hakkı tanımıştı.

WhatsApp kullanıcıları hizmet şartları ve gizlilik politikası ilgili uygulama içi bildirim almaya başladı. Bildirim de WhatsApp’ın verileri nasıl işleyeceğine dair bazı bilgileri aktarıyor. Firma, WhatsApp Inc. kullanıcılarının uygulamayı kullanmak isterlerse bu şartları kabul etmeleri gerektiğini bildiriyor.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara