Regaip Kandilimiz mübarek olsun

Ev.Gümüşhane

Regaip Kandilimiz mübarek olsun

GÜMOFF’tan 2 kupa daha
Demir: Seçmen taşıma adil ve hukuki olmayan sonuçlar doğuracaktır
Türbesi de Hayatı da İlgi Çekiyor

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı, Aziz Milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği ve Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaip Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu mübarek aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi, Regaip Kandili’dir.

Bu gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm Gümüşhaneli kardeşlerimin Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Başkan Çimen, Mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin tüm dünyada kardeşliğe ve huzura vesile olmasını diledi.

Kandil gecelerinin, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günler olduğunu kaydeden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde Regaip, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız. Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle başta Gümüşhaneli hemşerilerimin olmak üzere tüm İslam Aleminin Regaip Kandilini ve üç aylarını en kalbi duygularım ile kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Hayır ve şer Allah’tandır. Bir kez daha hep birlikte Yüce Allah’ın bereket, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Umuyor ve diliyoruz ki rahmet ve bereket aylarının başlangıcını temsil eden Regaip Kandili, acıları geride bıraktığımız ve huzur içinde yaşayacağımız günlerin de habercisi olacaktır. Manevi değeri yüksek olan bu gecede yaşadığımız üzüntüleri bir ve beraber olarak geride bırakıp, yeniden o günleri yaşamamak adına dua ve niyazlarda bulunacağız. Allah (c.c.), cümlemizin dualarını kabul eylesin. Üç ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyor, böylesi gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve bütün İslam âleminin Regaip Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, bugüne kadar vatan toprağını korurken şehitlik mertebesine ulaşmış tüm kahraman Mehmetçiğimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara