Çoruh EDAŞ’dan Gümüşhane’ye 147 milyon TL’lik yatırım

Ev.Gümüşhane

Çoruh EDAŞ’dan Gümüşhane’ye 147 milyon TL’lik yatırım

Artun adaylığını açıkladı
Gümüşhaneliler Derneğinden Kaymakam Kalkan’a ziyaret
Gümüşhane 7 sıra düştü ama yetmez

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon’da illerinde 1,5 milyon aboneye enerji dağıtım hizmeti veren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Gümüşhane’de son olarak 2023 yılı yatırım programı çerçevesinde Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan anayol ve yürüyüş yolu üzerindeki aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

5 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında bölgeye 49 adet led armatürlü aydınlatma direği dikilerek, yaklaşık 1,7 kilometre uzunluktaki alanın daha iyi aydınlatılması sağlandı.

Güvenli ve aydınlık bir kent için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çoruh EDAŞ, bölgeye yapılan yatırımlarla öncelikli olarak yaya ve araç güvenliğini sağlamayı amaçlıyor. Tüketicilerin talep ve önerilerini karşılama hedefiyle faaliyetlerine yön veren Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürlüğü yetkilileri, kaliteli enerjiyi kesintisiz sunma dinamiğinde yatırımlarına ara vermeyeceklerinin altını çizdi. 

Çoruh EDAŞ yetkilileri, “20 bin 551 kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, 5 il, 61 ilçe, 82 belediye, 1.536 köy ve 1.226 mahallede, toplamda 1.287 çalışanımızla 1,4 milyon abonemize kesintisiz enerji hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarma amacımız doğrultusunda 2024 yılında da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara